יוסי דגן
יוסי דגןצילום: ערוץ 7

ג'יבריל רג'וב, מבכירי הרשות הפלסטינית, הצדיק בראיון השבוע בערוץ טלוויזיה מצרי את הטבח המזעזע של השבעה באוקטובר ואמר כי טבח דומה יתרחש בישובים היהודים ביו"ש.

"אירועי 7 באוקטובר היו תגובה טבעית לדיכוי", טען "מי שאחראי להתפרצות הזאת הוא הכיבוש ופשעיו, ההתפרצות הייתה חלק ממלחמת ההגנה הפלסטינית, וההתפרצות הבאה תתרחש בגדה".

ג'יבריל רג'וב מכהן גם כמזכיר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח והוגדר כפרטנר לשלום ומסומן כאחד היורשים הפוטנציאלים את אבו מאזן. הוא גם "כוכב" בקמפיין הפארטנרים של יוזמת ג'נבה.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן תקף את הדברים בחריפות ודרש לעצור אותו ואמר, "יש לדרוש לעצור מייד את ג'יבריל רג'וב כפי שנעשה לאחרונה עם כל תומך טרור ומי שהביע תמיכה באירועי ה 7 באוקטובר. לא ייתכן שתנתן הנחה למנהיג המחבלים. רג'וב הוא מחבל נאצי וטרוריסט בכיר, מביע תמיכה בטרור ומראשי הפועלים בעולם לחרם הבי די אס על ישראל, ממובילי "הטרור בחליפה", אמר. "זה הפרצוף האמיתי של הרשות הפלסטינית, של 'המתון' מהפת"ח".

"אלו 'הפרטנרים' שלנו. הזוי שעוד יש אנשים בישראל שעדיין, אחרי הטבח המזעזע בדרום, אחרי שראינו ראשי תינוקות נערפים, ילדים נרצחים ונחטפים לעיני הוריהם, ילדות נאנסות, פוגרום שהעם היהודי לא ידע מאז השואה".

"עדיין לא למדו דבר ורוצים להחזיר את 'הרשות הפלסטינית' הטרוריסטית לשלוט ברצועת עזה, אחרי שהחיילים שלנו מקיזים את דמם, ניתן על מגש הכסף את עזה למחבלים מחדש".

ראש מועצת שומרון אמר כי על מערכת הביטחון לעצור אותו "יש לעצור מיד, את הטרוריסט נאצי הזה, המנוול הזה. הוא הפנים של הפרטנרים, הוצג במשך שנים כמתון, כמנהיג של הרשות הפלסטינית, כוכב בקמפיין הפרטנרים של יוזמת ג'נבה. זו גם המראה אל מול אותם אנשים שעדיין לא למדו דבר אחרי הטבח שהיה, והם רוצים עדיין להשליט בעזה את הרשות הפלסטינית הזאת".

רג'וב נשאל בראיון האם האירועים בעזה יובילו לסיום הפילוג הפלסטיני והשיב "חמאס הוא חלק בלתי נפרד מהמרקם הפוליטי. המערכה הנוכחית היא תחילת האחדות במטרה להקים מדינה פלסטינית על כל השטחים הפלסטינים".