צילית יעקובסון ודודו סעדה
צילית יעקובסון ודודו סעדהצילום: בשבע

דודו סעדה מארח את צילית יעקובסון, יו"ר 'בת מלך', מייסדת ומנהלת חמ"ל מדיסון פארמה.

מדיסון פארמה היא חברת שיווק תרופות גלובלית שהתרחבה ובימות המלחמה נרתמה למאמץ הלאומי, ושולחת ציוד ואספקה המיועדים לחיילי צה"ל וכוחות הביטחון וגם לאוכלוסייה האזרחית מעוטף עזה שנפגעה.

"המלחמה תפסה את כולנו בהפתעה. גייסנו בחג שני בנים, ובראשון בבוקר ישבנו בישיבת הנהלה מצומצמת מנסים לתת כוח וחוסן אחד לשני, וחושבים איך מחזיקים את כולם? ניסינו לחשוב מה אפשר לעשות ביכולות שלנו. רצינו לנצל את מה שיש לנו, לדייק בנתינה. פרסמנו בקבוצות שונות: 'אם צריך משהו - צרו קשר, ננסה לעזור'. רצינו להבין מה הצרכים בשטח ומשם להתקדם. המטרה שלנו היא להגיע לכמה שיותר חיילים, לתת להם מה שהם צריכים. תוך כמה שעות הפכנו לחמ"ל לוגיסטי. אנחנו דואגים לציוד כמו שעונים, שלוקרים, פנסי ראש, מטענים ניידים, ביגוד - גם לחורף והכל בכמויות מסחריות, לפי ביקוש. החניון שלנו של החברה הפך לבית אריזה. מערך ענק עם סרט נע - מתנדבים שכוללים את עובדי החברה, חברות שבאות להתנדב תנועות נוער, אולפנות, תיכונים וישיבות. מתנדבים רבים עוזרים באריזה ושינוע לכל הארץ".

צילית מבהירה: "אנחנו לא במקום אפסנאות של צה"ל. כל המערך הזה לא בא להחליף את הצבא. הצורך עלה מהחיילים בשטח, כל בדיקה נבדקת מול הרס"פים על מנת לדייק כמויות. היתה לנו יכולת לרכוש מוצרים בכמות גדולה בצורה יעילה ומהירה ומיידית. זה התחיל בהתגייסות אישית שלנו ובהמשך קיבלנו גם תמיכה מקהילות בחו"ל, וגם פה בארץ היו אנשים שרצו להיות שותפים".

"בשבת הראשונה של המלחמה קיבלנו היתר מרבנים לא להפסיק את הפעילות. יצא מצב הזוי שאנחנו עונים לטלפונים, עובדים על המחשב, גוזרים ומדביקים - אבל מכינים קפה מתוך תרמוס, כי שבת.... באותה שבת הגיע אלינו חייל קצין בדרך ללחימה בדרום, והבאנו לו ציוד. כשקיבל אפטר לכמה שעות הוא בא להגיד - תודה. הבנו שנלחם בעזה והרבה מחייליו נהרגו".

"אנחנו 50 יום בתוך המלחמה, ועדיין יש פניות רבות. זו ריצת מרתון. צריך לקחת הרבה אוויר להמשך. בתוך חושך גדול - ההתנדבות מרחיבה את הלב".