שי חג'ג' וישראל גנץ
שי חג'ג' וישראל גנץצילום: דוברות בנימין

יו"ר השלטון האזורי וראש מועצת מרחבים, שי חג'ג', הגיע ביקר היום (שלישי) במועצה האזורית מטה בנימין ופגש את ראש המועצה, ישראל גנץ.

חג'ג' תקף את אמירות שר האוצר באשר לכספים המועברים להתיישבות באיו"ש. "מקבלי ההחלטות עדיין לא הבינו - המגן האנושי הראשון לתל אביב, כפר סבא ורעננה זה בנימין וכל אזור יהודה ושומרון. כמו שאנחנו בדרום המגן של באר שבע מול עזה, ככה גם כאן בהתיישבות. מספיק להתייחס לכספים כהסכמים קואליציונים, האזור הזה לא שונה ממקומות אחרים וצריך לקבל תקציב מסודר כדי שימשיך להיות המגן של מדינת ישראל."

גנץ הודה לעמיתו ואמר כי "נגד ההתיישבות ביו"ש מתנהל קמפיין פוגעני כאילו מקבלים כאן תקציב שלא מגיע לנו כאזרחי ישראל. כמעט בכל יום אני יוצא מבית אבלים ביישובים שלנו של משפחות שאיבדו את בנם, ובמקביל מקבל מתקפה של פוליטיקאים ושל גורמים אחרים שמנסים להכפיש אותנו כאילו אנחנו מבקשים תקציב שלא מגיע לנו".

עוד אמר "האמירה שמדובר בהסכמים קואליציוניים בין מפלגות היא הזויה. בימים שהבנים שלנו נלחמים ביחד בדרום ובצפון, כאן ביהודה ושומרון חובה לשמור על הבית, האזור שלנו מגן על ירושלים ועל מרכז הארץ. פריצת הגדרות מרצועת עזה ב-7 לאוקטובר ליישובי הדרום, עלולה להתרחש גם כאן מרמאללה, טול כרם וג'נין אל ירושלים, תל אביב וחיפה. על המדינה מוטלת החובה למנוע את זה ולשמור על התושבים גם כאן. במדינת ישראל של היום אין מקום לפילוגים והפרדה בין דם לדם. כולנו אחים. אני מודה לחברי שי חג'ג' על ביקורו והבעת ההזדהות עם תושבי בנימין ויו"ש", סיים גנץ.