מנהרות חמאס
מנהרות חמאספלאש 90

מקור הבקיא בפרטי המשא ומתן לשחרור חטופים נוספים והמשך הפסקת האש אמר כי הצדדים השונים הסכימו על חמש קטגוריות לשחרור עתידי של ישראלים.

מדובר בגברים מבוגרים מדי לשירות מילואים, חיילות, אנשי מילואים, חיילים וגופותיהם של ישראלים שנרצחו לפני שנלקחו בשבי או במהלכו, כך דווח ב"וושינגטון פוסט".

בדיווח מצוטט המקור, "חמאס הביע נכונות לנהל משא ומתן על כל חמש הקטגוריות". על פי דיווח נוסף חמאס מבקש עסקה של "ניקוי בתי הכלא הישראלים ממחבלים" תמורת כל החטופים.

המקור ציין שהחטופים מוחזקים בשבי על ידי כמה ארגוני טרור ברצועה, בהם חמאס והג'יהאד האיסלאמי, אך חלקם נמצאים בידי ארגונים קטנים שיש צורך במספר ימים לאתר אותם. "בטוחים שיוכלו בחמאס להשיג את כולם", אמר המקור.

בתוך כך נציג חמאס בלבנון אוסאמה חמדאן אמר בריאיון לרשת אל-ערביה הסעודית אמר כי ישנה "אפשרות להארכת הפסקת האש בימים נוספים בשני מישורים. מישור הומניטרי, הכולל שחרור של כמה שיותר אסירים ומישור גם פוליטי הקשור לאופן שבו ניתן לסיים את המלחמה ולהסיר את המצור על רצועת עזה. "בכך פותחים את הדלת להתמודד עם ההשלכות של מה שקרה ולהביא לסיום עסקת חליפין הכוללת את כל האסירים".