ויזה
ויזהFreepik

ויזת משקיע לארצות הברית או בשמה הרשמי: E2 – Investor visa הינה ויזה שמאפשרת למשקיעים ובעלי עסקים בארה"ב לקבל ויזת שהייה ארוכת טווח ביחד עם המשפחות שלהם להתגורר בארה"ב וזאת לצורך ניהול העסק האמריקאי.

לויזת משקיע יש מס' דרישות בסיסיות שעל המשקיע לעמוד בהן בשביל להיות זכאי לקבלת הויזה:

  • המשקיע צריך להיות בעל אזרחות של מדינה שחברה באמנה עם ארה"ב.
  • המשקיע חייב להיות לפחות 50% מעסק אמריקאי.
  • המשקיע צריך להשקיע סכום כסף משמעותי בעסק אמריקאי ולהיות בשלב מתקדם שההשקעה כבר נעשתה.
  • העסק האמריקאי צריך להעסיק עובדים אמריקאים ולהיות פעיל ועובד בזמן שמגישים את הבקשה לקבלת הויזה לקונסוליה האמריקאית.
  • העסק צריך לפרנס עוד עובדים פרט לבעל העסק ומשפחתו.
  • המשקיע בעל יכולות וקישורים לנהל את העסק בארה"ב.

במידה ובעל העסק עומד בקריטריונים האלו, ניתן להגיש בקשה לויזת משקיע E 2 עבור המשקיע ומשפחתו.

הגשת בקשה לויזת משקיע E 2 לשותפים:

גם שותפים יכולים להגיש בקשה לויזה מסוג ויזה E2, במקרה כזה עדיין חשוב לשמור על אותם הקריטריונים שצויינו לעיל, ובנוסף לכך חשוב להראות שאכן ניהול העסק צריך להיות על ידי שני השותפים. כמו כן כל אחד מהשותפים יצטרך להראות בנפרד שהשקיע את הכסף בעסק ושהכסף עבר ממקורות אישיים או עסקיים שלו.

חשוב לציין, שכאשר מגישים תיק לויזת משקיע לשותפים, גם המשפחות של השותפים הכוללות בן/בת זוג וילדים, זכאים לקבל את ויזת המשקיע ולעבור ביחד עם המשקיע לארה"ב).

הקשה בקשה לעובדים של עסק שקיבל ויזת משקיע E 2

גם עובדים של עסק שקיבל ויזת משקיע ומשקיעים שקיבלו ויזת משקיע מסוג E 2 INVESTOR VISA יכולים להגיש בקשה לויזת משקיע מסוג עובד/מנהל.

פעמים רבות לקוחות ומשקיעים של המשרד שלנו שמקבלים ויזת משקיע מסוג E 2 INVESTOR VISA מעוניינים להביא כבר בהתחלה או בהמשך הפעילות העסקית, עובד ישראלי שמכיר את העסק וינהל את העסק בארה"ב או ינהל עובדים בארה"ב.

לדוגמא, משקיע במסעדה ישראלית כשרה שנפתחה בארה"ב, שרוצה להביא שף מהארץ שמתמחה באוכל ישראלי כשר. ניתן להגיש בקשה עבור אותו עובד שיגיע לעבוד בעסק בארה"ב שקיבל סטטוס של ויזת משקיע.

גם משפחתו של אותו עובד שמקבל את הויזה תוכל לעבור יחד עם אותו עובד להתגורר עמו בארה"ב.

בני זוג וילדים של משקיע או עובד שמקבל ויזת משקיע וזכויות בארה"ב

כמו שציינו לעיל, כאשר משקיע או עובד בחברה שקיבלה סטטוס של ויזת משקיע בארה"ב, גם משפחתו מקבלת את האפשרות לעבור לארה"ב ביחד עם מי שקיבל את הויזה.

בנוסף לכך, ניתן לקבל גם SSN – מספר ביטוח לאומי בארה"ב, שאיתו ניתן לצבור קרדיט, להרשם ללימודים, לפתוח חשבון בנק, ועוד.

לכן, הזכויות בארה"ב למי שקיבל ויזת משקיע ולמשפחתו הינן מאפשרות מגורים נוחים בארה"ב לצד ניהול ותפעול העסק בארה"ב של המשקיע או העובד.

עם מי כדאי להוציא ויזת משקיע E 2 INVESTOR VISA?

ויזת משקיע E 2 INVESTOR VISA מומלץ להוציא עם עורך דין שמתמחה בהגירה לארה"ב ככלל, ועורך דין הגירה שמתמחה בויזות השקעה בפרט.

עורך דין ניר אביבי הינו עורך דין שמתמחה בהוצאת ויזת משקיע E2 לארה"ב למשקיעים רבים זה שנים רבות, עם נסיון רב של מאות תיקים בקונסוליה האמריקאיות השונות ברחבי העולם (ישראל, קנדה, אנגליה, צרפת, ועוד).