בחינוך אין קסמים
בחינוך אין קסמיםבאדיבות המצולמים

חג החנוכה מתקרב אלינו בצעדים מהירים. החג שמסמל יותר מכל את כוחו של האור להביס את החושך, גם כאשר האור נראה לנו קטן.

"כמעט והחמצנו את חנוכה", אומר הרב יוני לביא, ומסביר בחיוך, "כשהחשמונאים הגיעו לטהר את המקדש, כולם ידעו כי לייצר שמן חדש לוקח שמונה ימים. בטוח עמד שם אדם אחד שכלתן ומלומד שהסביר בהיגיון קר: "חבל להתאמץ להדליק בשמן שמספיק רק ליום אחד. הרי בלאו הכי לא יהיה שמן לימים הבאים. בואו נחכה 8 ימים ואז נדליק כמו שצריך ברצף".

כמה טוב שלא הקשיבו לו. אחרת הפך הקטן לא היה דולק שמונה ימים ואנחנו היינו מפסידים את חנוכה…"

המסר שכדאי לקחת מפה, ממליץ הרב יוני לביא, הוא ללמוד לחיים כי מה שביכולתנו לעשות - נעשה. גם אם זה נראה מעט - זה שווה. מהמעט הזה נהיה הרבה אור. נוצר חג שלם.

המסר הזה רלוונטי ביותר גם בתוך הבית שלנו. גדלים אצלנו בבית זרעים קטנים. לפעמים הם מתחצפים, לא עושים מה שמוטל עליהם ולא קל איתם.

האם אנחנו מאמינים שמהפך הקטן הזה של השמן יצא אור גדול שיבער ימים ולילות? האם יכול להיות שהילד הזה שעכשיו מקשקש על הקירות בסלון, עוד יגדל להיות מפכ"ל המשטרה? האם יכול להיות שהילדה הזו שעכשיו התחצפה אלי עוד תגיע להיות מנהלת בית ספר של אלף תלמידים, או האם הילד שעכשיו משחק בכדור במרפסת עוד יזכה להיות הרב הראשי לישראל?

עלינו לזכור, אומר הרב יוני, כי גם מהפח הקטן לא ציפו להרבה, ובסוף האור שלו דלק 8 ימים. אז מי יודע עד כמה האור של הילדים שלנו עוד ידלק ויאיר לעולם כולו.

בחינוך אין קסמים, אבל יש שיטות שעובדות.

הרב יוני לביא מזמין אתכם לערב הכנה לחנוכה, ערב שייתן כח ואור בנו, בבית שלנו, ובעם ישראל.

הערב יתקיים בזום ביום שלישי הקרוב, כ"ב כסלו (5.12) ללא עלות.

כאן נרשמים:

בשידור יתארחו נפתלי חן, הסטוריון ערכי ציוני שיספר על גילויים חדשים ומפתיעים על גיבורים של אז והיום, ואמיר מויאל, איש רשת וקומיקאי עם הומור מנצח בזמן מלחמה.

בשידור מחכים לכם:

- כלים חינוכיים ליישום בבית

- גילויים חדשים על נס חנוכה ותובנות לזמן הזה

- השראה וכוחות להתמודדות האישית, המשפחתית והלאומית

- מבט אופטימי על המצב הכואב

הרשמו עכשיו לשידור החי לקראת חנוכה

שידור זום

ללא