הכנסת ספר התורה בבאריינון בן חמו

חגיגת אירוע הכנסת ספר תורה לבית הכנסת בקיבוץ בארי כונתה על ידי עיתונאי "הארץ" אורי משגב "הפלישה השנייה".

ברשת תקפו את משגב כביכול על ההשוואה המחרידה בין פלישת מחבלי חמאס בשבעה באוקטובר לבארי לעשרות יהודים שחגגו הכנסת ספר תורה לבית כנסת בקיבוץ.

משגב כתב לצד סרטון של עשרות חוגגים עם ספר תורה: "הפלישה השנייה. מיהם האנשים האלה שרוקדים ושרים וחוגגים על אדמת בארי השרופה והמדממת?"

בהמשך הפוסט הוא קבע כי "את ספר התורה תרם בן משפחת פאליק האמריקאית, הספונסרים ובעלי הבית של נתניהו. סליחה, זה פשוט חילול הקודש".

עמית מן ז"ל
עמית מן ז"לצילום: דוברות מד"א

יצויין כי ספר התורה הוכנס לזכרה של הפראמדיקית עמית מן הי"ד שנרצחה לאחר שטיפלה במשך שעות ארוכות בפצועים בקיבוץ בארי.

קרובת משפחה של מן הי"ד סיפרה כי לאחר הפוסט של משגב היא התקשרה אליו ושיתפה אותו בכך שזה פגע במשפחה. לדבריה, "הוא התנצל כי הבין שהמשפחה נפגעה. הוא מחק את הפוסט".

העיתונאי אריה ארליך תקף בחריפות: "מי שמכנה יהודים שעורכים הכנסת ספר תורה לחיזוק תושבי בארי 'הפלישה השנייה' הוא לא פחות ממחבל נוח'בה רעיוני. משגב הפך מזמן פסבדו-עיתונאי ליצור אומלל וחסר חיים, שאהיד של תשומת לב בכל דרך ומחיר. טפו עליו".

העיתונאי אריאל שנבל הגיב: "אורי משגב טועה, זוהי הפלישה השלישית של הציונות הדתית לבארי. השנייה הייתה ביום הטבח עצמו, כשכמה חובשי כיפות סרוגות פלשו לבארי בלי שאף אחד קרא להם והצילו עשרות מחברי הקיבוץ. האיש הזה הוא פלגן מטונף ובנוסף לכך אידיוט מושלם. איכס".

בארגון 'תורת לחימה' תקפו: "אנטישמיות מבית משגב נגד קיבוץ בארי. אין לתאר".

החגיגות בבית הכנסתינון בן חמו