שרה אברמוביץ - פרויקט 252
שרה אברמוביץ - פרויקט 252צילום: סאלי פרג'

המלחמה בחוץ מזיזה את כולנו, וזו הזמנה לחשב מסלול מחדש, להסתכל על החיים ממקום אחר, לקחת את החיים והזוגיות לעוד שלב משמעותי. הנה חמש עצות, איך נכניס כלים חדשים לבניית זוגיות של שלום:

1. לשים לב בין עיקר לטפל

בתקופה בה קורים דברים לא פשוטים, ממש מלחמה על החיים, כל ההסתכלות שלנו משנה כיוון. ההיצמדות והאחיזה בפרטים קטנים ולא משמעותיים, מוזזת הצידה לטובת דברים בעלי ערך. כולנו רוצים ונדרשים לברר מחדש מה עיקר ומה טפל בחיים שלנו. בדרך לבניית זוגיות נשים לב, מה העיקר שחשוב לנו בבן הזוג כדי לבנות בית.

2. לחשוב גבוה

חיזוק הרוח היהודית נושבת באוויר, וכולנו מרגישים שמתרחשים מול עיננו תהליכים לקראת גאולה. המשמעות שאנחנו יהודים, מקבלת עוד חידוד. המחשבה לבנות בית יהודי, מזמינה אותנו לאמץ את הערכים החשובים לנו באמת לבניית זוגיות. זו הזמנה לחשוב על יעד ערכי משותף, יעד משמעותי שבו נלך יחד.

3. להביט לעומס בעיניים

יש שהגדירו את המלחמה הזאת כמלחמה בין החוץ לפנים. כל מי שבעורף מרגיש את המלחמה הפנימית הזאת. כתוב בחז"ל שהדור שלנו, הדור האחרון לפני בוא משיח, יהיה דור מבולבל. השפע והעומס שקיים בעולמנו, מביא הרבה בלבול ועומס רגשי ומעשי, שלפעמים הוא בלתי נסבל. דווקא מתוך הכאוס הזה, נבצע הצבת גבולות ונתחום את העומס. כשכל אחד עושה את העבודה הזאת לעצמו, הלב נפתח ליצירת קשרים יותר בקלות.

4. חיבור של הפכים

זוגיות היא חיבור של הפכים מתוך הבנת השונות, ומתוך נתינת מקום לשוני נוצר קשר מיוחד. וזה מה שנקרא "שכינה ביניהם" נתינת כבוד ומקום לשוני זו פעילות שהתחזקה בתקופה האחרונה בתוכנו. ההבנה שכולנו חלקים שונים לגמרי, ויחד עם זאת יש לנו יכולת להתאחד ולהביא לשלום, היא משמעותית לחיבור זוגי וגם לחיבור של חלקי העם שלנו.

במסגרת פרויקט 252 תתארח הערב (יום ד') שרה אברמוביץ', מאמנת ליחסים טובים במשפחה ויצירת זוגיות, ותרחיב בנושא 'איך נבנה זוגיות של שלום'. להצטרפות לפרויקט במבצע לחצו כאן >>