הדיון בוועדה לביקורת המדינהדוברות הכנסת

נציבות שירות המדינה אסרה על עובדי לשכת השר איתמר בן גביר לעסוק באישורים שעוסקים ברישיונות לנשק, כך נחשף היום (רביעי) בוועדה לביקורת המדינה.

חברי כנסת דורשים כעת לבטל את רישיונות הנשק ולפתוח בחקירה פלילית כנגד השר והיועצים "בשימוש לרעה בתפקידים ציבוריים".

יועמ"ש במשרד לביטחון לאומי אמר בדיון "בנות שירות הלאומי הוסמכו לחצי שנה לכהן כפקידי ירי. חמ"ל עובדי הכנסת מסייע בבדיקת מסמכים ולא הוסמכו כפקידי ירי".

חבר הכנסת יואב סגלוביץ' (יש עתיד) אמר בוועדה: "יש לשקול פתיחה בחקירה פלילית כנגד השר איתמר בן גביר וכל לשכתו בעבירות של שימוש לרעה בכוח המשרה".

"‏הזהרנו לגבי תיקון פקודת המשטרה, התוצאות כעת מול עינינו. בהמשך הדיון מסתבר כי גם נפתח חמ"ל בלשכת השר בו עבדו ארבעה נושאי משרות אמון של השר בנושא רישוי כלי ירייה. ‏מדובר בפשיטת רגל של הייעוץ המשפטי של המשרד לבט"ל, שלא עצר ומנע את התהליך. ‏היועצת המשפטית לממשלה חייבת להיכנס לסוגיה. עולה חשד לביצוע עבירות פליליות של שימוש לרעה בכח המשרה והפרת אמונים של השר".

"‏זה אירוע שאסור שנעבור עליו לסדר היום. ‏חובה להתלות את כלל הרשיונות שטופלו על ידי אותם נושאי משרות אמון ולעצור את התהליך שכבר החל. מדובר בהשתלטות פוליטית של השר על אגף כלי ירייה בתחום רגיש שמשפיע ישירות על הביטחון של כל אחד מאיתנו".