יולי אדלשטיין
יולי אדלשטייןצילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח"כ יולי אדלשטיין, קיימה היום דיון וקיבלה סקירה מפי שר האוצר, בצלאל סמוטריץ'.

השר אמר בדיון "היה לי חשוב לבוא לוועדת חוץ וביטחון ולהציג את המדיניות המרחיבה בה אני וממשלת ישראל נוקטים מרגע פרוץ המלחמה. כמו כן, הסכמתי עם חברי הוועדה על הצורך להדק את התיאום ושיתוף הפעולה בין הפן הבטחוני לפן הכלכלי במיוחד בעת הזו".

"תיקון תקציב המדינה לשנת 2023 כולל 17 מיליארד ש"ח לצורכי הלחימה ו-13.3 מיליארד ש"ח לצרכים האזרחיים. אנחנו נמצאים בסוף השנה הקלנדרית והיה חשוב לנו לשמור על רציפות תפקודית של המשק, כמובן לצד מתווה הפיצויים הנרחב שכבר עבר את אישור הכנסת. בשנת 2024 נצטרך לבצע קיצוצים נרחבים לצד הגדלת תקציב הביטחון באופן משמעותי. אנחנו ערוכים כדי לתמוך את כל הצרכים המלחמתיים והאזרחיים באחריות הנדרשת", הוסיף.

ח"כ אדלשטיין אמר כי לדעתו "הגיעה העת לשנות קונספציה ולהפסיק להתייחס לכספים שהמדינה מקדישה לטובת המלחמה והטיפול בעורף כאל הוצאה".

"כל שקל שילך לשיקום העורף בדגש על הדרום והצפון - זו השקעה שתניב רווח בעתיד. כל שקל שיושקע בניצחון הצבאי - יניב לנו תשואה ביום שאחרי. מדינת ישראל תימדד בתוצאות המלחמה. רק אם נשקיע בצורה חדה וברורה, נוכל לשקם את תפיסת העולם כלפינו ככלל וכלפי הכלכלה שלנו בפרט", דברי אדלשטיין.