עזה
עזהצילום: דובר צה"ל

הסכם שחרור החטופים והפסקת האש יימשך לפחות יום נוסף: בישראל מאשרים הבוקר (חמישי) כי התקבלה רשימה נוספת של נשים וילדים העומדת בסיכום שיושם בששת הימים האחרונים.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "קבינט המלחמה החליט אמש פה אחד כי אם עד הבוקר בשעה שבע לא תימסר רשימה כפי שסוכם במתווה - תחודש הלחימה לאלתר. הבוקר נמסרה לישראל רשימה של נשים וילדים בהתאם לתנאי ההסכם, ולפיכך ההפוגה תימשך".

רשימת המשוחררים תכלול הפעם רק שמונה חטופים - שש נשים ושני ילדים. זאת לאחר שבחמאס טענו כי שחרור שתי הנשים הישראליות בעלות האזרחות הרוסית אמש כמחווה לנשיא פוטין - נחשב לחלק מהעסקה.

דובר צה"ל הודיע מעט לפני השעה שבע כי "לאור מאמצי המתווכים להמשך תהליך שחרור החטופים ובכפוף לתנאי ההסכם, ההפוגה תמשך". גם ארגון הטרור הרצחני חמאס אישר: "הושגה הסכמה על הארכת ההפוגה ליום נוסף".

מאחורי ההודעה של צה"ל עומדת, כאמור, רשימה חדשה של משוחררים שקיבלה ישראל, לאחר שלא היתה מוכנה להסכים להצעת המתווכים הראשונה שכללה שחרור של 7 נשים וילדים ושלוש גופות. הרשימה המתוקנת התקבלה זמן קצר לפני תום ההפוגה ובצל איומים של חמאס ושל ישראל לחדש את האש.

לאורך הלילה עדכן משרד הבריאות כי כל החטופים ששוחררו אתמול הגיעו לבתי החולים איכילוב, שיבא, שניידר, שמיר אסף הרופא ואחת מהן לסורוקה.

קצת אחרי חצות הושלם שחרורם של חטופים נוספים אחרי 54 ימים בשבי החמאס. 12 חטופים ישראלים שוחררו מהשבי בעזה - בת 13, ארבעה נערים ושבע נשים. יחד עימם שוחררו גם ארבעה אזרחים תאילנדים.

בני הנוער גלי טרשצ'נסקי (בת 13), עמית שני (16) ואופיר אנגל (17) שנחטפו מקיבוץ בארי; ליאם אור (18) שנחטף מקיבוץ רעים; ואיתי רגב (18) שהיה במסיבת הטבע; והנשים רעיה רותם (54), רז בן עמי (57), ירדן רומן גת (36), ליאת אצילי (49) ומורן סטלה ינאי (40). בסך הכול, שישה מהמשוחררים הערב נחטפו מבארי.

מלבדם שוחררו, לא כחלק מהפעימה השישית בעסקה, גם שתי הישראליות ילנה טרופנוב (50) ואמה אירנה טטי (73) המחזיקות גם באזרחות רוסית - כ"מחווה של חמאס לפוטין".

בתוך כך, צה"ל פרסום הבוקר תמונות של הכוחות הממשיכים לפעול באופן מינורי ברצועת עזה במהלך הפסקת האש: