דובי מייזל סמנכ"ל מבצעים באיחוד הצלה מעדכן מזירת הפיגועחזקי ברוך

הערב (חמישי) נקבע בבית החולים מותו של יובל דורון קסטלמן שנפצע קשה הבוקר בפיגוע ירי בכניסה לירושלים. קסטלמן שנטרל את המחבלים נורה על ידי חיילים לאחר שנחשד בעיניהם כמחבל.

בפיגוע שהתרחש בשדרות ויצמן נרצחו דיין בית הדין הרבני באשדוד הרב אלימלך וסרמן (73), חנה איפרגן (67) מנהלת בית ספר 'בית יעקב' בבית שמש וליביה דיקמן (24) משכונת הר נוף בעיר.

לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם פונו שמונה פצועים מזירת הפיגוע בהם 5 במצב קשה, 1 בינוני ו-2 קל. שניים מהם נפטרו מפצעיהם. מהדסה עין כרם נמסר כי לבית החולים פונו 3 נפגעי ירי מהפיגוע: בן 56, במצב בינוני, בת 22, במצב בינוני ובן 17 במצב קל. שלושתם בהכרה מלאה.

תיעוד הפיגוע ונטרול המחבלים

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן אמר בזירת הפיגוע "מדובר בפיגוע ירי שבו רכב הגיע בשעה 07:38 עם שני מחבלים חמושים, אחד עם רובה ואחד עם אקדח שהסתערו על אנשים שעמדו בתחנה. שני חיילים ואזרח ניטרלו את המפגעים ושניהם חוסלו, יש שלושה הרוגים ושמונה פצועים".

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן בזירת הפיגוע בירושליםחזקי ברוך

עד ראייה סיפר: "היה פה אסון גדול וגם סייעתא דשמיא עצומה, כי התחנה הייתה מפוצצת בכמות של אנשים. כשהם החלו לירות ניסיתי לברוח למקום שלא חשוף למחבלים".

מתחקור ראשוני עולה כי שני מחבלים תושבי מזרח ירושלים פתחו באש לעבר עוברים ושבים באמצעות נשק אוטומטי מסוג M-16 בשדרות וייצמן בירושלים - בצומת הכניסה לעיר מכיוון רמות. שני המחבלים חוסלו על ידי שני חיילים, אחד מהם איש עפרה במילואים, ואזרח.

איתן זריצקי, עד ראייה לפיגוע הירי בירושליםחזקי ברוך

השב"כ דיווח כי המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בכניסה לירושלים מזוהים עם חמאס וריצו בעבר עונשי מאסר בכלא לאחר שהורשעו במעשי טרור.

מדובר במוראד נמר, בן 38, תושב מזרח ירושלים, פעיל חמאס שהיה כלוא בין השנים 2010-2020 על רקע כוונות לפעילות טרור באכוונת רצועת עזה.

אברהים נמר, אחיו של מוראד, בן 30, תושב מזרח ירושלים, גם הוא פעיל חמאס. היה כלוא בשנת 2014 על רקע פעילות טרור.

שעות ספורות לאחר הפיגוע פעלו כוחות משטרה בבתיהם של שני המחבלים ועצרו שישה מבני משפחתם, ביניהם אחיהם והוריהם, לחקירה.

בשב"כ מבקשים לבדוק את הקשר של החשודים שנעצרו לתכנון או מעורבות בפיגוע הרצחני.

השר בצלאל סמוטריץ' הגיב "לא ננוח ולא נשקוט עד להכרעה וניצחון בכל הגזרות! אנחנו במלחמה בכל החזיתות. הפיגוע הנורא בירושלים מזכיר לנו שהאויבים שלנו הם לא רק הנאצים בעזה. נרדוף ונשמיד אותם בעזרת השם בכל מקום. מחזק את ידי כוחות הביטחון וההצלה שפועלים בזירה. תנחומים למשפחות הנרצחים ואיחולי החלמה לפצועים".