הרצוג ובלינקן
הרצוג ובלינקןHaim Zach / GPO

נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר (חמישי) עם מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב ופתח את הפגישה בהתייחסות לפיגוע הירי הרצחני בירושלים.

"בעוד אנו נפגשים, לצערי, ישנם נפגעים בפיגוע טרור חמור בכניסה לירושלים בירתנו. שני מחבלים תקפו אזרחים חפים מפשע שחיכו שיאספו אותם לעבודה, בדרכם לעבור את יומם - יש לנו נפגעים ויש לנו גם נרצחים שאיבדו את חייהם. זוהי דוגמה נוספת למצב בו אנו נמצאים - המלחמה האינסופית שאנו נלחמים נגד ארגוני הטרור, ובמיוחד נגד החמאס, בתקופה מורכבת ומאתגרת כמו זו", אמר הרצוג.

הוא ביקש ממזכיר המדינה להגביר את הלחץ על חמאס למען שחרורם של בני משפחת ביבס. "אני רוצה להעלות את מצוקתם של משפחת ביבס, שני הילדים הקטנים - תינוק בן עשרה חודשים, ילד בן ארבע וכמובן הוריהם, שמקום הימצאם לא ידוע לנו - אנו דורשים לשחררם לאלתר. זה אמור להיות מובן מאליו שחייבים בשחרורם של פעוטות קטנים עם אימם, ובתקווה עם אביהם, בהקדם האפשרי".

מזכיר המדינה האמריקני אמר במפגש: "אנו נזכרים כעת שוב, בעקבות האירועים בירושלים היום, בטרור שמאיים על מדינת ישראל ועל הישראלים מדי יום. כמוך, ליבי עם קורבנות הפיגוע הזה".

"מהיום הראשון התמקדנו בניסיון להבטיח את שחרור החטופים מעזה, מחמאס. וראינו במהלך השבוע האחרון את ההתפתחויות המאוד חיוביות של חטופים המגיעים הביתה ומתאחדים עם משפחותיהם - וזה צריך להימשך גם היום. זה גם איפשר את הגדלת הסיוע ההומניטרי שמגיע לאזרחים חפים מפשע בעזה, הזקוקים לו נואשות. התהליך הזה מניב תוצאות", דברי בלינקן.