מוריה כהן משמאל
מוריה כהן משמאלצילום: חוננו

בית המשפט השלום בירושלים קיבל הבוקר (חמישי) את הבקשה שהגישה מוריה כהן, להרחיק ממנה באופן קבוע את המחבלת ששוחררה במסגרת עסקת החטופים, וגרה בסמוך אליה.

במסגרת הצו, הטיל בית המשפט על המחבלת מספר הגבלות הכוללות בין היתר גם הרחקה פיזית למשך חצי השנה הקרובה מכהן ומבני משפחתה.

עם זאת, בארגון חוננו, אשר מייצגים את כהן ומשפחתה, מציינים כי בידי גורמי הביטחון ישנם את האפשרות לנקוט בצעדים חריפים בהרבה כנגד המחבל, אלא שבשלב זה לא היה אל להסתפק אלא בצו ההרחקה הראשוני כפי שאישר בית המשפט השלום.

בעקבות העתירה, ניתן הצו הקבוע, המחליף את צו ההרחקה הזמני שניתן עוד בתחילת השבוע.

עו"ד אופיר שטיינר מארגון חוננו אמר בתום הדיון כי "מדובר פה בהליך ראשוני, מינורי, לאחר שלצערנו לא הצלחנו לקבל מענה מאף גורם רשמי של מדינת ישראל ולא הצלחנו לראות שום צעד שננקט על מנת להבטיח את שלומה של מוריה. עשינו פה צעד שהוא חשוב, אבל התחלתי, ואנחנו מאוד מקווים שבימים הקרובים גורמי הביטחון יתעשתו וינקטו צעדים משמעותיים הרבה יותר על מנת להבטיח את שלומה של מרשתי".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הוסיף כי "על הממשלה מוטלת החובה לדאוג למי שכבר שילם מחיר כבד על מלחמת הקוממיות בארצנו. לבושתנו, ממשלת ישראל לא יצרה קשר ולא מצאה פתרון למצב האבסורדי שהיא יצרה, ואנחנו נאלצים בכלים המעטים שיש לנו, לנסות להרחיק את המחבלת הרצחנית מלממש את מטרותיה שוב. כרגע הוצא צו ראשוני ביותר על ידי בית המשפט שנותן הרחקה מינימלית, אבל אנחנו נפעל בכל הכלים שברשותנו כדי להרחיק את המחבלת מהשכונה, או מהאזור, ואנו מצפים שבממשלת ישראל יתעשתו יפעלו ויטפלו בנושא".