פרחי ירושלים
פרחי ירושליםצילום גולדי פנחסי

להקת הילדים 'פרחי ירושלים' משחררת סינגל מקורי ומרגש הזועק את כאבם של החטופים, יחד עם תקווה ותפילה שבקרוב כולם יחזרו הביתה.

את השיר שכתב והלחין היזם החברתי עמרי רווח, מקדישה הלהקה להחזרתם של משפחת ביבס, שרי וירדן שנחטפו מניר עוז לעזה יחד עם בניהם כפיר (10 חודשים) ואריאל (4) ושאר החטופים שעדין נותרו בשבי.

"דווקא בימים אלו, ימים מהולים בשמחה ועצב, כשמצד אחד רואים את חלק מהחטופים שבים הביתה בעוד שחלק נותרים בעזה, היה לנו חשוב כלהקה לזעוק את כאב הילדים, החיילים, הנשים והגברים שנותרו בשבי, לזעוק את כאב המשפחות שמחכות להתאחד עם יקיריהן" אומר חנן אביטל, מנהל להקת פרחי ירושלים.

"זהו אחד מהשירים הכי עצובים שביצעה הלהקה מאז הקמתה והלוואי שנזכה בקרוב לראות את משפחת ביבס ואת כל החטופים חוזרים הביתה".

על כתיבת השיר מספר עמרי רווח, יזם חברתי ומנהל בארגון פתחון לב, כי "בשבת של ה-7 לאוקטובר תכננו לקום מוקדם, כדי לסדר ולקשט את הבית לכבוד יום ההולדת של בננו הקטן שחגג יום הולדת שלוש. אך במקום יום הולדת, קיבלנו יום מולדת ובמקום עוגה קיבלנו אדמה בוערת. סיטואציה סוריאליסטית שפשוט הוציאה ממני את המילים שפותחות את השיר. מילים לא פשוטות, לא ליד ולא בערך, חצים ללב שפשוט יצאו ממני. טקסט שמקבל במיוחד עכשיו את המשמעות האמיתית שלו".

"כשחשבתי מי יבטא את הרגש העז שיוצא מהטקסט, הילדים של פרחי ירושלים היו הדבר היחיד שעבר לי בראש. ילדים מתפללים עבור ילדים בשבי, דרך הכלי הכי מחבר שיש לנו האומנים להציע, המוזיקה".