בהלוויה
בהלוויהצילום: באדיבות המצלם

הראשל"צ הרב יצחק יוסף ספד בקול בוכים בהלוויית מנהלת בית הספר 'בנות הדסה' בבית שמש חנה איפרגן הי"ד שנרצחה בפיגוע הבוקר בירושלים.

"תתחנני בקשה מתחת לכיסא הכבוד, מתחת לכנפי השכינה על עם ישראל שיאמר די לצרתנו. מאז יום שמחת תורה, אין לנו יום של שקט ורוגע. צרה רודפת צרה. כמה הרוגים. כמה חיילים נהרגו ונפצעו. יש חרון אף גדול בשמים", אמר.

"תתפללי ותבקשי מבית דין של מעלה, שהמחבלים הנאצים האלו ימ"ש- שונאי ישראל יפסיקו עם כל הרוע הזה".

בדברי ההספד תיאר את פועלה החינוכי למען תלמידותיה: "המנהלת פעלה יום וליל למען מורותיה ותלמידותה, היא הייתה סמל ודוגמא לכל אלפי התלמידות.

"תנחומים לבעלה הגדול ולכל משפחה, ובזכות לימוד התורה והרבצת התורה יזכה להתנחם ונזכה בקרוב לתחיית המתים וביאת גואל צדק במהרה בימינו".

בפיגוע הירי בשדרות ויצמן בכניסה לעיר ירושלים הבוקר (חמישי) נרצחו דיין בית הדין הרבני באשדוד הרב אלימלך וסרמן (73), חנה איפרגן (67) מנהלת בית ספר 'בית יעקב' בבית שמש וליביה דיקמן (24) משכונת הר נוף בעיר.

השב"כ דיווח כי המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בכניסה לירושלים מזוהים עם חמאס וריצו בעבר עונשי מאסר בכלא לאחר שהורשעו במעשי טרור.

מדובר במוראד נמר, בן 38, תושב מזרח ירושלים, פעיל חמאס שהיה כלוא בין השנים 2010-2020 על רקע כוונות לפעילות טרור באכוונת רצועת עזה. אברהים נמר, אחיו של מוראד, בן 30, תושב מזרח ירושלים, גם הוא פעיל חמאס. היה כלוא בשנת 2014 על רקע פעילות טרור.