לאה שבת
לאה שבתצילום: ראובן חיון

ממש מספר ימים לפני שהתרגשו עלינו מאורעותיה של המלחמה הנוכחית, ציינו 50 שנה למלחמת יום הכיפורים.

אחד מאותם ציונים היה פרויקט חדש בשם 'האחים של חורף 73' שביקש ליצור התייחסות מוזיקלית חדשה המדגישה את זווית המבט הייחודית של האחים והאחיות השכולים, מתוך פרספקטיבה עכשווית ולאורך השנים.

"כשפנו אלי לפרויקט אחים של חורף 73 לא חשבתי שאוכל לעשות זאת, בגלל לוח הזמנים העמוס וחשבתי שהפרויקט הזה ידרוש ממני יותר מדי", מספרת שבת, "אבל זה אחד הדברים הכי מרגשים שעשיתי בקריירה שלי".

"קודם כל עופר, האח שסיפר לי את סיפורו, שהוא בחור מדהים רגיש, איש של רגש של הבנה עדינות וחן! מאוד שמחתי להכיר אותו ולעבוד איתו. יותר מאוחר הכרתי את אחותו שהיא מקסימה ונוגעת ללב".

"כל משתתפי הפרויקט חברי וחברותי המוזיקאים זמרות זמרים, כולם כתבו והלחינו שירים יפיפיים. האחים והאחיות שמלווים ומנציחים כל שנה וכל רגע אולי את האחים שלהם שנהרגו במלחמת יום הכיפורים שזה בשבילם חלק חרוט בחיים שלהם. ובכלל, כל מי שמלווה את הפרויקט הזה מקסים והכל פה נעשה בטוב ועם מלא אהבה".

"אני הלחנתי את מילותיו של השיר שכתב עופר, האח, מילים שמהרגע הראשון התחברתי אליהן. אני מאוד שמחה שאני חלק מהעשייה הזו, ואני מקווה שהשיר הזה יחזק את מי שצריך חיזוק בתקופה הזו".