אוהד טל
אוהד טלצילום: ערוץ 7

כולם מדברים על ה"קונספציה" שהתנפצה בשמחת תורה, אבל למה בעצם מתכוונים, מה היא אותה קונספציה שצריכה היתה להישבר והאם הדבר אכן קרה?

כולנו ראינו בשבועות האחרונים את הגילויים על הידיעות המודיעיניות שהיו בידינו, בנוגע לתוכניות העבודה של חמאס לכיבוש יישובי הדרום, את האימונים שביצעו חיילי הנוחבא למימוש התוכניות הללו, ואת ההתגרויות שנצפו בסמוך לגדר.

כולנו גם שמענו בשנים האחרונות את הקריאות המפורשות של ראשי החמאס על רצונם להשמיד את מדינת ישראל ולהעלות אותה בלהבות, ולא פספסנו את אזרחי עזה "הפשוטים" אשר חגגו רצח של יהודים והצהירו בפנים גלויות שישמחו אם ילדיהם יגדלו להיות שאהידים.

שום דבר לא היה נסתר מעינינו – ידענו מה הם רוצים לעשות וידענו על התוכניות שלהם לביצוע כוונותיהם. אם כך איך יכול להיות שכל כך הופתענו?

מסתבר, שלמרות מה ששמעו האוזניים וראו העיניים, המשכנו לחשוב שמה שמניע את ערביי עזה דומה למה שמניע אותנו. הסברנו לעצמנו שאם אנחנו רוכשים F35 אזי הם מורתעים ולא יממשו באמת את התוכניות שלהם. חשבנו שאם רק נאפשר להם להכניס פועלים ולחזק את הכלכלה - יהיה להם מה להפסיד. האמנו שאנחנו יכולים לשים את המפלצת מאחורי גדר, ש"הם שם ואנחנו כאן", ושלום על ישראל ועל ישמעאל.

אבל מה לעשות, הקונספציה הזו קרסה. הפלא ופלא, מסתבר שהכלכלה לא עומדת בראש מעייניהם, והם אינם מפחדים מ-f35 , וגם כשאנחנו מגיבים בעוצמה- הם לא מתרגשים ממספר ההרוגים בצד שלהם ולא מכמות הבניינים הנופלים. הכל בטל אל השאיפה הגדולה - למחוק את הקיום שלנו מעל פני האדמה הזו.

ולמרבה ההפתעה, אין להם מצפון או עׇׅקׅׅבות "הומאניות" שיעצרו אותם מלבצע את הזוועות האיומות ביותר. וכמי שראה את סרט הזוועות, אני מעיד בפניכם שאתם לא יכולים לדמיין בכלל עד כמה שזה כך, באופן הכי פשוט ומדויק.

והגיע הזמן להתעורר. כולם חייבים להתעורר – במערכת הביטחון ובדרג המדיני. די לדיבורים עם השטן הסאדיסט והנאצי הזה. כל משא ומתן עם האויב האכזר נותן לו כוח ולגיטימציה. אנשי החמאס, עוזריהם ותומכיהם, לא יחדלו מלנסות להשמיד, להרוג ולאבד אותנו, והדרך היחידה לעוצרם היא בכוח בלתי נתון לפרשנות.

שימו לב מה היה פה רק השבוע- במהלך "הפסקת האש" הם הספיקו להפעיל מטענים על חיילינו ברצועה ולשלוח מחבלים לבצע שני פיגועים, בירושלים ובבקעה, תוך כדי שהם מהתלים בנו במשא ומתן עם "מחוות לפוטין" שאנחנו משלמים עליהם את המחיר המלא. ומה התגובה של ישראל? אנחנו ממשיכים במדיניות "ההכלה" מחשש שלא לפוצץ את "העסקה", אז כנראה שלא באמת התעוררנו.

כשחמושים פלסטינים תומכי חמאס ופת"ח ממשיכים לעמוד עם נשקים גלויים בערי יו"ש בקריאות לרצח יהודים ואנחנו ממשיכים להכיל ולקנות שקט, אז לא באמת התעוררנו.

כשבכירי הרשות הפלסטינית "המתונה" כמו ג'יבריל ראג'וב ותאופיק טיראווי מצהירים בגלוי שהם תומכים במאבק בישראל ובטבח ה-7.10, ועדיין יש בכירים בהנהגת במדינה שחושבים שהגיוני לתת להם לשלוט בעזה ביום שאחרי – אז אנחנו ישנים על האף.

אדוני ראש הממשלה, האחריות לניהול המלחמה הזו נמצאת בידיים שלך. הגיע הזמן להתעורר ולהעיר את כל מי שצריך. מספיק "להכיל". די למוסר המעוות של רחמנות על אכזרים. אנחנו במשבר שלא היה כדוגמתו מקום המדינה, אבל זו גם נקודה של הזדמנות היסטורית לשינוי אמיתי ועמוק של המציאות במדינת ישראל. של מחיקת האויבים שלנו בכל מקום שהם - בדרום, במרכז ובצפון. זה הזמן למהלכים שייצרו הרתעה אזורית כה עוצמתית, כזו שלא תישכח במזרח התיכון למשך דורות.

חיילי צה"ל נכונים לכך, עם ישראל מצפה לכך, הדבר אפשרי, וזה תלוי רק בנו.

הגיע הזמן להתעורר!