הרב דרור אריה
הרב דרור אריהצילום: חופשי

ממשלת ישראל ומערכת הבטחון היתה בקונספציה שהמיטה עלינו אסון שלא היה כמותו מאז הקמת המדינה. אותם אנשים מנהלים עתה את המערכה וחיי האומה ועתידה נתון בידם.

אין איש בקבינט שהיה נקי מתפיסת העולם התבוסתנית שהביאה לפשיטת רגל. בנימין נתניהו הוא כמנהיג בסדר גודל היסטורי שהוביל את מדינת ישראל לפסגות רמות ומעוררות השראה. אך ככל שעובר הזמן מתחוור שעליו לשנות את דרך הנהגתו טרם יאבד את אמון העם ובוחריו.

התברר שתפיסת הבטחון שדגלה בהכלה , הן של השמאל הפרוגרסיבי שהזה ששינוי תרבותי ומחיקת זהות תביא לשלום,והן תפיסת הבטחון של הימין בראשות נתניהו שתעדף את המאבק בגרעין האיראני על פני מיגור הטרור ולשם כך שילם פרוטקשיין לחמאס ולראשות הפלסטינית, ולא נלחם בקרנות הזרות שלפתו את הציונות וזרועות הבטחון.

במידה מסוימת הממשל בישראל וזרועות הבטחון נקטו בדוקטרינה התבוסתנית של צ'מברלין, שבחר בחרפת כניעה לסחיטותיו של היטלר וקבל גם חרפה וגם מלחמה כדברי צ'רצ'יל מחליפו.

אינני רואה במערכת הפוליטית מנהיג הראוי להחליף את ראש הממשלה מפני שכולם נגועים בתפיסת העולם המערבית שהשתמשה במושג הכלה ככיסוי לתבוסתנות מול הרוע והאלימות שהפגינו המוסלמים תוך שימוש ציני בדמוקרטיה, זכויות אדם וחופש ביטוי משסה.

הסיכוי היחיד של ראש הממשלה לקבל את אמון העם מחדש הוא אם יתעלה וישנה את הדיסקט לצ'רצ'יל.

עם הכנסתו של צ'רצ'יל לראשות הממשלה במקום צ'מברלין, עמדה בפניו הכרעה נוראית, כשקו ההגנה האירופאי קרס, בלגיה הולנד וצרפת הרימו דגל לבן ורוסיה וארה"ב היו עדיין מחוץ לקואלצית המלחמה נגד גרמניה, גרמניה הציעה לבריטניה באמצעות מתווכים מו"מ לשלום שהיה בעצם דרך "מכובדת" להוביל את בריטניה להרים דגל לבן.

צ'רצ'יל עמד בתוקף על כך שלא מנהלים מ"ומ עם המפלצת, למרות המחיר הכבד של עשרות אלפי(!) הרוגים חיילים ואזרחים שהגיע בעקבות המשך המלחמה.

הוא הבין שהמלחמה היא קודם כל סביב ערכים, מלחמה ברוע מוחלט, צמא דם נאצי ערמומי וציני החפץ להשמיד את האנושות הטובה.

כל נסיגה, כל הפוגה וכל משא ומתן היא הודאה דפקטו בזכות הקיום של האויב ותביעותיו ההרסניות.

האויב החמאסי הנאצי לקח בשבי מאות אזרחים נשים וילדים כדי להמשיך ולהתעלל במדינת ישראל, כדי לקחת את הממשלה והצבא בשבי, לכבול את ידיהם שלא יפעלו בנחרצות פן יפגעו האזרחים שבשבי, היינו בהפסקת אש תמורת שחרור עשרות שבויים, ברוך ה' ששבו בשלום, אך עתה חייבים לשוב ללחימה חזקה, מפני שיש עכשיו פיקוח נפש לאומי, ופיקוח נפש לאומי גובר על כל פיקוח נפש פרטי!

במלחמת השחרור נאלץ בן גוריון להכריע בין ההגנה על הנגב לבין ההגנה על ירושלים, לבסוף הלך על ירושלים באומרו שבלי ירושלים לא תהיה משמעות לנגב, אנו במאבק על המדינה ועל ריבונותה, אם זאת תפגע לא יהיה כל סיכוי לאזרחיה החטופים.

אז ביבי תהיה צ'רצ'יל או פשוט ביבי, הרי בספרך הטרור כתבת:" היו ממשלות, שבקשו לזכות בחסינות מצד הטרוריסטים על ידי קשירת עסקאות עמהם. אף אחד מהסדרים אלה לא החזיק מעמד. אלה שסמכו עליהם יצאו מושפלים ומוחלשים".