יובל דורון קסטלמן
יובל דורון קסטלמןצילום: באדיבות המשפחה

המשטרה הצבאית תהיה שותפה לחקירת ירי החיילים ביובל דורון קסטלמן, שהשתתף בנטרול המחבלים בפיגוע בירושלים אתמול.

מהמשטרה נמסר כי גם החיילים וגם יובל דורון קסטלמן חתרו למגע ומנעו את המשך הפיגוע ומסע ההרג, לשון ההודעה.

"ממצאי החקירה עד כה מצביעים על כך שבמהלך הפיגוע, אחד מחיילי צה"ל זיהה והחשיד בשוגג את יובל ז"ל שפעל בגבורה ובאומץ לב לנטרול המחבלים - כמחבל שלישי. אותו חייל ביצע גם לעברו ירי שהוביל לפציעתו הקשה ולמותו הטראגי הלילה. לחקירה צורפו חוקרי משטרה צבאית. חקירת הפיגוע נמשכת, במהלך היממה בוצעו מעצרים לצד המשך קידום הפעולות הנדרשות בהקשר של בתי המחבלים וחקירת קרוביהם לשלילת מעורבות כלשהי/סיוע למחבלים. אנו משתתפים בצערם של בני משפחתו של יובל ז"ל שפעל בגבורה והציל חיים, ובצערם של משפחות יתר הנרצחים בפיגוע ומייחלים להחלמת הפצועים בהקדם", נמסר.

בפיגוע בירושלים נרצחו שלושה אזרחים בידי המחבלים ויובל, שניטרל אותם, נורה למוות בשוגג לאחר שזוהה באופן שגוי כמחבל על ידי חיילים שהשתתפו בנטרול המחבלים בזירה. בתיעוד קשה שהופץ נראה יובל מרים את ידיו כשהוא יושב על ברכיו בכביש - ונורה.

יובל בן ה-38 ממבשרת ציון נפצע באורח אנוש והצוות הרפואי נאבק על חייו במשך היום עד שנאלץ לקבוע את מותו.

יובל הבחין בפיגוע מהצד השני של הכביש כשנסע לעבודתו בקרית הממשלה. הוא עצר את רכבו ויצא לנטרל את המחבלים. ממשפחתו נמסר כי "יובל תמיד היה הראשון לזנק ולהציל חיים, וכך עשה גם הפעם". יובל עבד כעורך דין בנציבות שירות המדינה והיום ציין את יום ההולדת שלו.