השר בצלאל סמוטריץ'
השר בצלאל סמוטריץ'צילום: ערוץ 7

שר האוצר וחבר הקבינט המדיני בטחוני, בצלאל סמוטריץ׳ שוחח אחר הצהריים (שישי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא להכריז באופן רשמי על סיומו של מתווה ההפוגה ולנתק כל קשר עם האויב הנאצי והמתווכים, כלשונו.

"אסור לאפשר מצב של 'חצי מלחמה' שבו צה"ל חושש מעצירה פתאומית של הלחימה בעקבות מניפולציות של חמאס שירצה לחזור ולחדש את ימי ההפוגה כדי למנוע את המשך פעולת צה"ל להשמדתו", אמר.

"אנחנו שמחים מאוד על החטופים שחזרו הביתה אך כעת מתווה ההפוגה מיצה את עצמו. האוייב הנאצי ממשיך לבצע פשעי מלחמה ביחס לאזרחים ולחטופים. הסכמה לעצירה נוספת כעת תהיה טעות איומה המשדרת חולשה ורפיסות מול האוייב הנאצי. אסור בשום פנים ואופן לתת לצורר העלוב סינוואר לנהל אותנו. כעת יש לנתק כל קשר ומו"מ עם החמאס והמתווכים ולהסתכל על האוייב רק דרך כוונות ופעילות מטוסי הקרב, ארטילריה וכניסה קרקעית עד לחיסול והשמדה מוחלטת והשבת כלל החטופים", אמר.

סמוטריץ' הוסיף "בהתאם להחלטת הממשלה אין אפשרות כעת לחזור לימי הפוגה בלי דיון והחלטה מחודשת ועל כן בקשתי מראש הממשלה להודיע באופן פומבי ומפורש על סיומו של מתווה ההפוגה וחזרה ללחימה מלאה עד להשמדת חמאס וחזרת כל החטופים".