בתל אביב התקיימה הערב (מוצאי שבת) עצרת ענק לתמיכה במאבק משפחות החטופים.

ילנה טרופנוב, ששוחררה משבי חמאס, אמר "באנו לומר תודה - בלי כולכם לא היינו פה. לשחרר את הבן שלי סשה ואת כל החטופים - עכשיו". בעצרת הוקרן סרטון שבו החטופות קוראות לממשלה לפעול לשחרור כל החטופים.

ילנה טרופנוב ששוחררה משבי חמאסמטה המשפחות (תמונה: גדעון מרקוביץ'/TPS)

יוכבד ליפשיץ ששוחררה אמרה בסרטון בעצרת, "הייתי 17 יום במנהרות, לא ישנתי כמעט היה לי בעיה עם המזון, ובארבעה ימים האחרונים אני חליתי, פחדו שאני אגרום למגפה שם במנהרות. כל יום שם הוא קריטי, גם בגלל התנאים, תנאי המחיה שם מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל.

הפחד מהמלחמה שהם ינקמו החטופים שלנו - תמות נפשי עם פלישתים זה מה שהם יעשו. יש שם עוד חברים בני 85 וצעירים שלא יעמדו בלחץ הנפשי והבריאותי. החובה המוסרית של הממשלה הזו זה להחזיר אותם מיד, בלי היסוס, הביתה".

יוכבד ליפשיץ: הייתי 17 יום במנהרותמטה המשפחות

החטופה יפה אדר ניצולת שואה בת 85 ששוחררה אמרה, "אני הפעם מדברת בתור סבתא של תמיר ארד, הייתי 49 יום בתופת הזו. אני מבקשת, מתחננת מכל מקבלי ההחלטות תוציאו את הילדים, תוציאו את כולם, זה לא קל, לא להם ולא למשפחות ולא לאף אחד. אני מבקשת, מתחננת, תחזירו אותם אני קוראת מפה ואני חושבת שאני אומרת זאת בשם הרבה אמהות וסבתות - שחררו את הילדים, עכשיו! עכשיו אני רוצה לראות אותם, לא כשאני אהיה בארון. בבקשה זה הזמן".

רז בן עמי שוחררה לאחר 54 יום בשבי החמאס והתאחדה עם בנותיה יולי, אלה ונטלי, אמרה "אני רוצה להגיד תודה, תודה שהחזרתם אותי תודה שאני פה תודה שאני יכולה לחזור ולחיות את החיים שלי, אני מחכה שכל החטופים יחזרו כולל אהבת ליבי שיחזור לבנות שלי. האהבה שאני מקבלת פה, אין כמו עם ישראל, לכל אחד מגיע שיחזירו אותו כאן ועכשיו, הם לא צריכים את הסבל הנוראי הזה. אי אפשר להתמודד שם, אי אפשר. חייבים להוציא אותם משם כי אם לא נוציא אותם עכשיו הם לא יצאו בחיים".

רז בן עמי: אי אפשר להתמודד שם, אי אפשרמטה המשפחות

דיצה בת ה-84 שנחטפה בלי המשקפיים והתרופות, ושוחררה מהשבי אמרה, "האוכל לא היה רב מלכתחילה וככל שעבר הזמן האוכל הלך ופחת. זה תנאים כמעט של רעב אפשר להגיד. וככל שהזמן עובר, הנזק הולך וגדל והיכולת של הגוף לשרוד הולכות וקטנות זה סכנת חיים ומחוץ לסכנת חיים זו סכנה נפשית. חייבים להוציא אותם מיד ולעשות הכל כדי שזה יקרה".

דיצה היימן ששוחררה מהשבי: זו סכנת חיים וכנה נפשיתמטה המשפחות

דניאל אלוני מיבנה ששוחררה עם בתה אמיליה הוסיפה "אני דניאל, אמא של אמיליה אלוני. ב-7 באוקטובר נחטפנו בברוטליות מהבית שלנו. הבנות שלנו ראו דברים שילדים בגיל הזה, או בכל גיל, לא צריכים לראות. סרט אימה. אתה מרגיש שאתה רוצה לצבוט את עצמך ולהתעורר מהסרט הזה. אני מדברת ואני רועדת, סליחה. זה היה מבעית, זה היה מפחיד. אין סדר יום, אין כלום. ישנים, בוכים. כל יום נוסף שעובר הוא נצח שלא נגמר. עדיין שם גיסי, אח שלו, בת זוגו, בת זוגתו ואח שלה. ואנשים שם בסיכון אנשים יכולים למות כי יחליטו פשוט לרצוח אותם. שחררו אותם עכשיו, מיידי, אין זמן. אני מתחננת בשמי ובשם שאר החטופים".

דניאל אלוני: הבנות שלנו ראו דברים שילדים לא צריכים לראות

בין האמנים שיגיעו להופיע בהפגנה הזמרות עדן בן זקן ומירי מסיקה והזמר בניה ברבי.