רס"ל (מיל׳) אור ברנדס וסמ"ר אסצ׳אלו סמה
רס"ל (מיל׳) אור ברנדס וסמ"ר אסצ׳אלו סמהדובר צה"ל

צה"ל התיר לפרסום שמות של שני חללי צה"ל שנפלו ברצועת עזה:

סמ"ר אסצ׳אלו סמה בן 20, מפתח תקווה, לוחם בגדוד 932, חטיבת הנח"ל, נפטר מפצעיו אמש לאחר שנפצע בקרב ב-14.11.23 בצפון רצועת עזה.

רס"ל (מיל׳) אור ברנדס בן 25, משוהם, לוחם בגדוד 82, חטיבה 7 (׳עוצבת סער מגולן׳), נפל אתמול בקרב במרכז רצועת עזה.

סוכנות הידיעות העזתית "שהאב", שמזוהה עם חמאס, דיווחה כי צה"ל תקף הלילה בצורה נרחבת בצפון רצועת עזה, מהאוויר ובארטילריה מהקרקע. כמו כן דווח כי צה"ל תוקף גם בחאן יונס שבדרום הרצועה.

בדרג המדיני סיכוי קלוש להפסקת הלחימה כדי להחזיר חטופים. גורם מדיני אמר כי ישראל תהיה מוכנה לנצור את האש ליום נוסף אם חמאס ישחרר עוד 10 נשים במסגרת המתווה שעליו הוסכם מראש.

חמאס ניסה להכניס לרשימה שהעביר לישראל בסוף השבוע שמות של גופות וגברים חיים, וישראל סירבה. למרות עצירת המשא ומתן בקטאר, עדיין לא ניתן להגיד שהמתווה קרס סופית. אם חמאס יתעשת ויסכים בימים הקרובים לשחרר 10 נשים - ישראל תסכים לתת יום הפוגה נוסף.

ראש המוסד דדי ברנע הורה אתמול בצהריים לצוותו לחזור מקטאר ולחזור לארץ בעקבות המבוי הסתום שאליו נקלע המשא ומתן. ברנע הודה לראש ה-CIA וויליאם ברנס, שר המודיעין המצרי עבאס כאמל ולראש ממשלת קטאר מוחמד בן ג'אסם אאל ת'אני על השותפות במאמצי התיווך האדירים, שהביאו לשחרור 84 ישראלים בנוסף ל-24 אזרחים זרים.