גבול הצפון
גבול הצפוןצילום: Michael Giladi/Flash90

דובר צה"ל הודיע הבוקר (ראשון) כי זוהה שיגור משטח סוריה לעבר שטח הארץ, שלא יורט.

"כוחות צה"ל תקפו בירי ארטילרי את מקורות הירי. בנוסף, מחבלים שיגרו הלילה טיל נ"ט שנפל בשטח פתוח במרחב יפתח. אין נפגעים. כמו כן, צה"ל תקף בירי ארטילרי כמה מרחבים בשטח לבנון", נמסר.

במקביל, כלי התקשורת בדמשק דיווחו כי "נפלו פגזים בגבול של סוריה ולבנון, שנורו במסגרת הלחימה בין ביירות לירושלים".

צה"ל הודיע כי הכוחות ממשיכים לתקוף מטרות של חמאס, לחסל מחבלים ולהשמיד אמצעי לחימה.

"חיל האוויר המשיך לתקוף הלילה ברצועת עזה. עם המטרות שהותקפו נמנים פירי מנהרות, מפקדות צבאיות, מחסני אמצעי לחימה ועוד. בנוסף, כלי טיס מאויש מרחוק חיסל מחבלים, בהכוונת לוחמים מצוות קרב של חטיבה 7. ביממה האחרונה כוחות זרוע הים תקפו בעזרת מאות פגזים מטרות טרור של חמאס ומטרות סיוע לכוחות היבשה בפעילויותיהם - תשתיות צבאיות, כלי שיט המשויכים לכוח הימי של חמאס, אמצעי לחימה ועוד", נמסר.

דובר צה"ל בערבית סגן-אלוף אביחי אדרעי פנה לתושבי אל-מחטה, אל-קטיבה, חמד, אל-סתאר, בני סוהילה ומעין שבאזור חאן יונס - וקרא להם להתפנות לאזורים הומניטריים. "תושבי רצועת עזה, צה"ל חידש את פעילותו נגד חמאס וארגוני טרור נוספים", כתב אדרעי בחשבון ה-X שלו. "הציות להוראות הפינוי הוא הדרך הבטוחה ביותר לשמור על ביטחונכם, על חייכם ועל חיי משפחותיכם".

צה"ל התיר הבוקר לפרסום שמות של שני חללי צה"ל שנפלו ברצועת עזה: סמ"ר אסצ'אלו סמה, בן 20 מפתח תקווה, לוחם בגדוד 932 של חטיבת הנח"ל, שנפטר מפצעיו אמש לאחר שנפצע בקרב ב-14 בנובמבר בצפון הרצועה; ורס"ל (במיל') אור ברנדס, בן 25 משוהם, לוחם בגדוד 82 של חטיבה 7 ("עוצבת סער מגולן") שנפל אמש בקרב במרכז הרצועה.

אמש הותר לפרסום שמו של חלל צה"ל נוסף משבת שמחת תורה הקצין הבכיר ביותר שנחטף בידי חמאס: אלוף-משנה אסף חממי, מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה, אשר נפל בקרבות ב-7 באוקטובר וגופתו נחטפה לרצועת עזה. חממי, תושב קריית אונו בן 41, הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

הרב הצבאי הראשי קבע את מותו של אל"מ חממי לאחר בחינה של כלל הממציאים ועל בסיס מידע מהימן, ועל כן תיערך לו הלוויה. הוא יובא למנוחות ביום שני ב-11:00 בבית העלמין בקריית שאול.