פלוגה ג' בהבדלה בעזהבאדיבות

יומן מלחמה של 48 שעות בפלוגה ג'.

יום חמישי בערב, תקופה של הפסקת אש, סה"כ רגוע, אבל אנחנו כמובן בכוננות שיא, שמירות, היערכות הגנה, מודיעין, רחפנים, עמדות, תצפיות, נערכים לכל תרחיש כדי שאף אחד לא יפתיע אותנו. הולכים לישון בנעימים, כמובן שכל הזמן כל המשימות ממשיכות להתבצע עפ"י לו"ז מדויק ותורנות.

יום שישי לפנות בוקר קמים לכוננות עם שחר, עולים על ציוד לחימה מלא, מעבים עמדות, מדליקים את הטרנזיסטור (זה הישן עם האנטנה) מקשיבים לחדשות השעה 6:00 ועדיין אין הסכמות להמשך הפסקת אש.

עגולה (שעה) לאחר מכן אנו מקבלים פקודות ותוך כדי שומעים את חיל האוויר, הטנקים, וכל הארטילריה הצה"לית במלוא תפארתה מבשרים לנו היטב שהפסקת האש הסתיימה, ובשעה 7 וכמה דקות אנחנו גם שומעים את זה רשמית ברדיו.

עבר כשבוע מאז נכנסה הפסקת האש לתוקפה ושוב אנו מוצאים עצמנו ב 150% מוכנות לחימה, ובתוך המשימות שאנו כבר מכירים היטב, אנו חדים, מפיקים לקחים ולמודי נסיון.

במהלך היום אנו מבצעים את המשימות בהצלחה רבה, ותוך כדי ובין לבין, הלוחמים מנקים את הבית ותופסים עמדות במטבח, על הגז והבישולים להכנת אוכל לשבת.

זכינו להכנת מרק תימני לסעודת ליל שבת, פתיתים טעימים, סלט ענק, ותבשיל ירקות. לבוקר היה סיר חמין ענק, וגם סיר קטן וטבעוני לבנג'ו וקצובר.

בשמחה ובששון אנו עושים קידוש, מתיישבים לסעודה, נהנים ממאכלים טעימים שהכנו במהלך היום ובחלות ומאכלים שהביאו איתם לוחמים בתספוקת של יום חמישי, מפטפטים, שרים שירי שבת, אומרים דברי תורה/מתיישבים בפינת העישון.

ומוקדם מהרגיל, בסביבות השעה 20:30 מקבלים הודעה שה"מלא מחדש" (כך קוראים לאספקה או במילה החדשה שלימדו אותנו - תספוקת) הגיעה, נעמדים בשרשרת אנושית מרכב הלוגיסטיקה ועד המטבח, ומיד ליד החבילות שלכם מתחילות לזרום, כל טוב של מאכלים טעימים, עוד קרטון, ועוד אחד, ועוד ועוד, וכל המטבח מתמלא.

החבילות האישיות מחולקות, המכתבים שנשלחו במייל מחולקים (כבר בצהריים) וכולנו יחד מתמלאים באנרגיות של לב משפחתי חם, ואפילו דמעות של התרגשות. במהלך השבת אף ניצפו החברים קוראים שוב ושוב את המכתבים.

עוד לילה עובר במילוי משימות מבצעי ומקצועי, שוב קמים לכוננות עם שחר, ציוד לחימה מלא וממשיכים במשימות.

תפילת שבת בבוקר מסתיימת, אנו מקבלים פקודה להכין קומה נוספת לשהייה בטוחה, צ'יק צ'אק כולם נרתמים לפנות ולנקות את כל מה שצריך, ה-D9 מכין מסביב לבית סוללות עפר שתגן עלינו, עושים קידוש ומתפנקים על העוגות הטעימות, החלות, הלחמניות הממולאות, המטבלים, הפינוקים, העוגיות וכל הטוב שבעולם. עונג שבת אמיתי.

מסיימים, מתארגנים ויוצאים למשימה של כיבוש יעדים, במסגרת לחימה משותפת עם כוחות צבא נוספים בעלי יכולות מיוחדות ועם לוחמינו הנחושים אנו יוצאים לטהר קו בתים נוסף.

אנו נתפסים על היעדים החדשים, מבצעים סריקות, מזהים ממצאים חשודים ומעבירים אותם לצוותי המודיעין.

מזיעים, מתנשפים ומלאי סיפוק חוזרים לבית, מתרעננים, מי שרוצה מעשן, מי שרוצה מתפלל מנחה, נאספים ומתארגנים לסעודה שלישית בסלון הגדול והיפה ששיפצנו בבוקר והכנו אותו עם סוללות עפר להגנה.

ושוב אנחנו מלאים בכל טוב מהמשלוחים, נהנים מהסעודה, שרים שירי סעודה שלישית ופתאום מקבלים הודעה שהטנק הצמוד אלינו הולך לירות פגזים ולכן צריך להתמגן באופן מלא כדי לא להיפגע מההדף, וכך אנו עושים, ממשיכים בסעודה ובשירים, דיבורים/דברי תורה, תפילת ערבית והבדלה.

הפלוגה במורל גבוה מאוד, הלוחמים מקצועיים ונחושים, שומרים ועושים ככל האפשר לשמור על הביטחון האישי והגדודי ומבצעים את המשימות בהצלחה רבה!

נכון שזה לא קל להיות תקופה ארוכה מחוץ לבית, באימונים מאתגרים, במשימות ארוכות, ביציאות מועטות, ובשבוע האחרון גם בהמתנה מורטת עצבים, אך בשבת ראינו פלוגה מדהימה, עם אנרגיות מטורפות, ששום דבר בעולם לא יעצור אותה.

הרגעים הקשים קיימים, אך קטנים אל מול המטרה הנעלה להשבת כבודה של מדינת ישראל. ואתם המשפחות היקרות, רצינו לומר שאין עליכם בעולם!!

ההירתמות האינסופית, החיזוקים, החבילות שפינקו לנו ת'חיים, המכתבים ששימחו לנו את הלב, כל אלו ועוד, הם אלו שהפכו אותנו למי שאנחנו. דעו לכם, עם כל האתגרים אנחנו ב"ה מתמודדים היטב, הדבר החשוב שמצד אחד נותן לנו כוחות אינסופיים ומצד שני יש בכוחו להחליש, זה אתם המשפחות.

תמונות מכל הטוב הזה יגיעו בהמשך מהמצלמות של הלוחמים, בינתיים שולח לכם טעימה קטנה מההבדלה של חלק קטן מאיתנו. זו הרוח שלנו. היא חזקה. והיא מנצחת.

שיהיה שבוע מוצלח ומצוין!

אוהבים אתכם מאוד! לוחמי פלוגה ג'