הרב יוסף יעקבי
הרב יוסף יעקביצילום: ללא

דודו סעדה, יו"ר העיתון "בשבע", ספד לרב יוסף יעקבי, ר"מ בישיבת בני עקיבא רעננה ולשעבר ראש אולפנת דרכי נועם בפתח תקווה שהלך לעולמו בסוף השבוע האחרון.

"אני אומר בפה מלא כבר שנים רבות כי אילולא הרב יוסי יעקובי המחנך שלי בכיתות ט' וי' הייתי היום כמו שאר אחי הטובים, שחיים את חייהם ברמה מסורתית", אומר סעדה.

"בזכות ההסכמים הבלתי כתובים ביננו, נותרה בי אהבת תורה ויראת שמיים, וכל הדרך שנסללה לי בהמשך דרכי ממנו היא מעוצבת והתשתית נותרה חזקה ויסודית".

הדס קרמר, מנכ"לית מכון צומת, מוסיפה בשיחה עם ערוץ 7: "הוא היה איש עם נוכחות מיוחדת. איש שקט ועדין, תמיד מדבר בנחת, ועדיין ניכרה המנהיגות שלו בכל מקום. היה לו מנהג להזמין את התלמידות לשיחה לכבוד יום ההולדת שלהן, היינו באות בקבוצות קטנות כמה בנות שיש להן יום הולדת באותו החודש", אומרת קרמר.

קרמר נזכרת בזיכרונות מהעבר: "אני זוכרת שבהתחלה לפני השיחה הראשונה מאוד חששתי לדבר עם "ראש האולפנה". ממש זוכרת איך השיחה עברה בנינוחות ובשמחה. שהיה שואל אותנו מה הציפיות שלנו מעצמנו לשנה הקרובה ומה אנחנו מאחלות לעצמנו. בסיום השיחה הייתה כל אחת מקבלת ספרון קטן של חובת התלמידים או שמירת הלשון.. ספר מוסר בגודל כיס. עד היום אני שומרת על הספרונים הללו.

בכל בוקר היה מגיע ב7:20 ופותח את הבוקר בשירי נשמה לפני התפילה. היה שיר אחד שאהב במיוחד 'שמע בני מוסר אביך..'. לאחר התפילה היה אומר דבר תורה קצר לפתיחת היום. אני זוכרת שלא תמיד הייתה הקשבה אבל הוא מעולם לא כעס. השירה הייתה בנפשו והאווירה שיצר חלחלה ובנתה בנו קומות שרק בתור אדם מבוגר הבנתי את פעולתן עלי. הייתה לו יכול מיוחדת ליטוע ערכים בשקט ובענווה גדולה".

הלוויתו התקיימה ביום שישי בשעה 11 בבית העלמין הישן ברעננה. יושבים שבעה בבית המנוח רחוב אופסטרלנד 13 רעננה.