ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) עם מתגייסים לשירות בצה"ל, המיועדים לתפקידי לוחמה בחיל השריון וחטיבת גבעתי ועם מתגייסים מהאוכלוסייה החרדית, בבסיס הקליטה והמיון במחנה תל השומר.

בפתח הביקור, ראש הממשלה פגש את המתגייסים בשרשרת החיול רגע לפני העלייה על מדים.

לאחר מכן, קיבל סקירה על נתוני הגיוס המרשימים בזמן הלחימה, הכוללים התייצבות נרחבת למילואים, הגדולה ביותר מאז מלחמת יום הכיפורים וכן אחוזי גיוס רבים של נשים לתפקידי לוחמה.

נתניהו אמר למתגייסים לשריון ולגבעתי: "יש פה אתגר על הקיום של המדינה. ההתגייסות של כל אחד ואחד מכם וחיילי המילואים הרבים שבאים ומתייצבים בסוף מכריעה את הכף, ואנחנו נכריע את הכף. אני רוצה שתדעו שכשאתם תתחיילו ותלמדו לשאת נשק, תלמדו להפעיל טנקים, כלי המלחמה שלנו, אבל בסוף כלי המלחמה זה אתם. החימוש הכי חשוב זה החימוש שיש לנו בלב. זו זכות גדולה, והיא קודם כל מחייבת תעצומות נפש בפנים. אתם תעברו את זה מצוין, אני רואה את זה בעיניים שלכם, אני רואה את זה אצל החברים שלכם".

"יש לי בקשה אחת: כשאתם שומרים על המדינה, שמרו אחד על השני. כשאני שולח אתכם ואת חבריכם לקרב אני חושב שני דברים: איך המשימה הזאת תשרת את מטרות המלחמה, ואיך אנחנו יכולים לעשות הכל כדי לשמור עליכם. אתם כלי המלחמה שלנו, כל אחד ואחד מכם מבחינתי יקר מפז. אנחנו באמת חושבים על כך ואנחנו סומכים עליכם", הוסיף.

לדבריו, "הדבר שמאוד מעודד אותי כשאני בא הנה היום, אני רואה אתכם, אני מקבל את הנתונים והמספרים, המספרים הם עד השמיים; ההתגייסות, המחויבות, גם בסדיר גם במילואים, מדהים. פשוט תוצאה מדהימה שאנחנו רואים. אבל אני לא מסתכל על המספרים - אני מסתכל לכם בעיניים. אני רואה את החבר׳ה שבאים ומבינים שזו תפנית היסטורית. כאן זה או שאנחנו מנצחים או הם מנצחים. אז אנחנו מנצחים".

"אנחנו מחויבים להחזיר את הביטחון הן בדרום והן בצפון. אני יכול להגיד לכם שאנחנו מוחקים את חמאס. לגבי האוכלוסייה האזרחית - יש כללי מלחמה ואנחנו מכבדים אותם. אבל החמאס - לא יהיה - בזכותכם", דברי נתניהו.

בהמשך שוחח ראש הממשלה עם מתגייסים מהאוכלוסייה החרדית. "אתם עושים מהלך מאוד חשוב. זה גם קירוב לבבות בעם וזו גם התגייסות. יש בנתונים שאני קיבלתי קפיצה ענקית של מאות אחוזים. זה מאוד חשוב וזה נותן זריקת עידוד אדירה לתחושה של ה'ביחד'. אנחנו כאן הולכים לעשות מהלך - להכריע את האויבים שלנו. להכריע את האויבים שלנו וגם להכחיד את האויב הזה, דבר שהוא בלתי נסבל. ההתגייסות שלכם באה מתוך הרגש הפנימי שכל אחד ואחד מכם צריך לעשות את המעשה".

"אני רוצה לברך אתכם ולקבל אתכם באמת בחיבוק גדול. אני חושב שכל אחד מכם גם יגלה מאיפה הוא יכול לתרום יותר. אתם נכנסים עכשיו כמו טירונים צעירים, אף על פי זה שאתה בן 40 עם חמישה ילדים בא הנה כדי להתגייס עם כיפה על הראש, זה אומר הכל. בעזרת ה' אתם תגלו כאן הרבה אפשרויות, הרבה יכולות שלא חשבתם שיש לכם. זאת התגייסות לטובת הכלל, ומי כמוכם מכירים את זה. אני רוצה לברך אתכם ולהגיד לכם כל הכבוד, ובעזרת ה' ביחד מנצחים", סיכם.