עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכרצילום: דוברות חוננו

במכתב שנשלח היום (ראשון) לשרי הממשלה מטעם מארגון חוננו, נמתחה ביקורת חריפה על הממשלה, עקב אי מענה לנפגעי הטרור שהמחבלים ששוחררו במסגרת עסקת החטופים גרמו לפגיעתם.

בארגון טוענים טוען כי החששות של נפגעי הטרור לגבי שחרורם של המחבלים נותרו ללא מענה, וללא הסבר כיצד גופי הבטחון מתכוונים לשמור על הקורבנות מפני נקמת המפגעים.

במכתב הובא בין היתר המקרה של מוריה כהן, שהמחבלת שדקרה אותה וגרה בשכנות אליה, שוחררה בשבוע שעבר. למרות כל הפניות בנושא לממשלה, אף פנייה לא נענתה, למעט תשובה מהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

לדברי עו"ד בלייכר המייצג את הארגון, "שחרור המחבלים הינו מכה נוספת לנפגע העבירה אשר כבר שילם מחיר כבד ביותר במאבק על החיים בארצנו. לא מובן אפוא מדוע בחרה הממשלה לצרף מחבלים אלו ומחבלים נוספים מסוגם על פני מחבלים אחרים ששחרורם פחות קשה. כיצד ניתן לפרש את האדישות של הממשלה לקורבנות הטרור? כיצד ניתן לפרש את ההתעלמות תוך העמקת הפגיעה בקורבנות הטרור?"

"מדינת ישראל נתונה במשבר ונאלצת לצערנו לשחרר מחבלים לרחובות ישראל. אך גם במצב סבוך זה יש להפעיל שיקול דעת ולדאוג לקורבנות הטרור ככל שניתן. לא מובנת אפוא התנהלות הממשלה בהקשר זה של שחרור המחבלים לרחובות וחוסר הניסיון להקטין את הפגיעה כמה שניתן בנפגעי הטרור ובביטחון האזרחים. אנו פונים אל כל אחד מחברי הממשלה לחדול את המחדל, ליטול אחריות ולדאוג למענה הולם ובחינה אמיתית של פניות נפגעי הטרור", מוסיף בלייכר במכתבו.

"חרף פניות נפגעי העבירה למידע ולמתן מענה, שום נציג רשמי של הממשלה לא עומד בקשר עם נפגעי העבירה. נכון לעכשיו, אף אחד מהם לא טרח לעדכן את הנפגעים אם המחבלים שפצעו אותם השתחררו או לאו. חבל מאוד שבזמן שמחבלים משתחררים לרחוב הישראלי, ומעמד החמאס מתחזק בקרב האוכלוסייה הערבית, ממשלת ישראל מתעלמת מקורבנות הטרור ולא דואגת לאזרחיה ששילמו מחירים כל כך גבוהים בשביל המדינה", סיכם.