לפיד ובן גביר
לפיד ובן גביריונתן זינדל, מרים אלסטר פלאש 90

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד תקף בחשבון הטוויטר שלו את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, בגין שינוי התבחינים לנשיאת רישיון נשק שהוביל המשרד לביטחון לאומי.

הוא חיבר בינה לבין מותו של האזרח יובל קסטלמן ז"ל במהלך נטרול המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בכניסה לירושלים בשבוע שעבר.

"אני מחבק את משפחתו של יובל דורון קסטלמן ז"ל ומשתתף בצערה", כתב לפיד והוסיף: "המשרד לביטחון לאומי בהובלתו של בן גביר מפקיר את חלוקת הנשקים ופוגע בביטחון הלאומי. אם מדינת ישראל לא תתעשת יהיו מקרים נוספים".

השר בן גביר הגיב ללפיד וכתב: "יאיר, אם היית טורח לבדוק, היית מגלה שיובל קסטלמן ז"ל נשא נשק אזרחי, ובזכות הנשק הזה, הציל יובל בגבורתו את חייהם של רבים נוספים ונמנע אסון כבד יותר. אבל כנראה שלעשות סיבוב פוליטי חשוב לך יותר. חבל".

מוקדם יותר שוחח השר בן גביר עם משה, אביו של יובל קסטלמן ז"ל והביע את תנחומיו על מותו הטרגי, ושיבח את מעשה גבורתו של יובל ז"ל אשר מנע אסון כבד יותר. "יובל קסטלמן ז"ל הוא גיבור ישראל. בזכות נשקו האישי בו ניטרל את המחבלים השפלים, ניצלו חייהם של רבים. גבורתו של יובל מוכיחה כי נשק אזרחי ברחובות, בידי מי שרשאי להחזיקו, הוא קריטי ומציל חיים. אין ספק שמותו הטרגי חייב להיחקר עד תום, במקצועיות וברגישות - ואני מאמין שכך ייעשה בידי גורמי החקירה".