אוהדים שכיבדו את הטקס לזכר חללי המשטרה
אוהדים שכיבדו את הטקס לזכר חללי המשטרהצילום: דני מרון, מנהלת הליגה

אירוע מביך בכדורסל הישראלי: אוהדים של הפועל תל אביב ביזו הערב (ראשון) טקס לזכר שוטרים שנפלו במתקפת חמאס בשמחת תורה.

לפני משחק ליגת העל בבאר שבע, בין הפועל המקומית להפועל תל אביב, נערך טקס להנצחת השוטרים בהשתתפות משפחות שכולות.

אוהדים של הפועל תל אביב שהיו ביציע שרו שירים בגנות המשטרה וקיללו. גם בזמן שהוצגה משפחתו של סגן ניצב ג'יי אר דוידוב, האוהדים שרו בגנות השוטרים בין השאר "בא לי לזרוק שוטר לפסי רכבת". בטקס השתתפו גם משפחותיהם של סגן ניצב איציק בוזוקשווילי ורפ"ק אבי צידון.

מהפועל תל אביב נמסר בתגובה : "אנו מתביישים באירוע. יש לציין שבמגרש היו כ-80 אוהדי הפועל ורק חלק קטן מהם היו שותפים לביזוי הטקס, באופן שאינו מייצג את ערכי המועדון והקהל המעולה שלו. ברצוננו להתנצל בפני המשפחה, הפועל באר שבע ושוטרי משטרת ישראל, שאיבדו חברים רבים בהגנה על אזרחים בשבת השחורה. אנו נפעל על מנת שאירוע כזה לא יחזור שנית".

מנהלת הליגה מסרה: "מנהלת הליגה מתביישת ומגנה בכל תוקף את ביזוי הטקס שהתקיים הערב בהיכל הקונכיה. אנחנו מצרים על ההתנהגות של קומץ אוהדים שנכחו במגרש ואנחנו בטוחים שזו לא נחלת הכלל של אוהדי הכדורסל בישראל. בשם המנהלת וקבוצות הליגה אנחנו מתנצלים מעומק הלב בפני משפחות הנופלים שחירפו נפשם למען הגנת המולדת ולמען כל אחד ואחת מאיתנו".

במשטרה גינו את המעשה. "משטרת ישראל מצפה ממנהלת הליגה בכדורסל ומועדון הפועל ת"א להוקיע מקרבם עוד הערב את האוהדים שביזו את הטקס ופגעו בזכרם של יקירנו שגבורתם ואומץ ליבם מנעו אסון כבד גדול הרבה יותר למדינת ישראל".

המפכ"ל רב ניצב יעקב שבתאי הוסיף: "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את התנהגותם של אוהדי הפועל ת"א שביזו את זכרם של חללי משטרת ישראל ומשמר הגבול שנפלו בפעילותם תוך שהם חותרים למגע באומץ לב מעורר השראה כשהם מחלצים פצועים מתופת חמאס ומקפחים את חייהם בהגנה על מדינת ישראל כשהם וחבריהם השוטרים ולוחמי מג"ב והימ"מ בולמים את המשך פלישת מחבלי חמאס ליישובים נוספים. התנהגות אוהדי הפועל ת"א הערב היא כתם שחור שילווה את אוהדים אלה כל חייהם , התנהגותם פגעה במשפחות השוטרים שנכחו באולם ופגעה במשטרת ישראל. אני מצפה לענישה מחמירה כלפי אוהדים אלה ומבטיח למשפחות השוטרים ולוחמי מג"ב והימ"מ שנפלו בהגנה על יישובי הדרום ומדינת ישראל כי נמשיך מידי יום לספר על גבורתם ולקיים טקסים לזכרם , גם במגרשי הספורט".