דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, מתייחס הערב (ראשון) להעמקת הפעילות הקרקעית בעזה נגד חמאס.

"צה"ל ממשיך ומרחיב את הפעולה הקרקעית מול מרכזי הכובד של חמאס בכל רצועת עזה. הכוחות נלחמים פנים אל פנים עם מחבלים ומחסלים אותם", אמר הגרי.

הוא חשף כי צה"ל חיסל מפקד גדוד נוסף בחמאס. "אנחנו ממשיכים גם בחיסול המחבלים שמובילים את הלחימה. היום צה"ל חיסל את מפקד גדוד שאטי באמצעות מטוס קרב. מדובר במפקד שהוביל לחימה בחודש האחרון ותחת פיקודו יצאו מחבלים בטבח של ה-7 באוקטובר".

בצבא אמרו כי "צה"ל בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואמ"ן חיסל באמצעות מטוס קרב של חיל האוויר את הית'ם חואג'רי, מפקד גדוד שאטי של ארגון הטרור חמאס, אשר תחת פיקודו יצאו מתווי פשיטה לשטחי ישראל ב-7.10. חוואג׳רי פיקד על אבטחת הפעילות של ארגון הטרור חמאס בבית החולים שיפאא וכן פיקד על הלחימה נגד כוחות צה"ל במחנה שאטי. במהלך תפקידו, חואג'רי היה אחראי על פעילות טרור רבה כנגד תושבי מדינת ישראל".

מפקד גדוד שאטי שחוסל
מפקד גדוד שאטי שחוסלצילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל ציין גם כי עתידם של החטופים שבידי חמאס עומד כל העת מול מערכת הביטחון. "מאה שלושים ושבעה חטופות וחטופים, שנחטפו בשבעה באוקטובר, עדיין מוחזקים בעזה. הם עומדים לנגד עינינו כל הזמן. אנחנו נעשה הכול להחזיר אותם".

הגרי התייחס גם למצב בגבול הצפון. "אנחנו תוקפים מהאוויר מטרות-טרור של חיזבאללה בלבנון, ואת המקורות שמהם שוגרו רקטות לשטחנו מלבנון ומסוריה. אחד השיגורים מלבנון פגע ברכב צבאי בסמוך לבית הלל. כמה חיילים ואזרחים נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי. המדיניות שלנו ברורה – אנחנו נתקוף בעוצמה כל איום. כוחות צה"ל דרוכים וערוכים בכֿל הגזרות".