גלנט וסמוטריץ'
גלנט וסמוטריץ'צילום: ערוץ 7

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושר הביטחון יואב גלנט סיכמו על הקצאת התקציב הנדרש לשם העלאת חוק ממדים ללימודים בקריאה ראשונה במליאה מחר (שני).

כיום, מקבלים לוחמים ואוכלוסיות נוספות מימון של 75% משכר הלימוד של התואר הראשון. במסגרת החוק צפוי לעלות המימון של שכר הלימוד ללוחמים ל-100% מעלות התואר.

"כפי שהתחייבנו כבר בהסכמים הקואליציוניים אנחנו מביאים את חוק ממדים ללימודים לכנסת ונגדיל את מימון שכר הלימוד ללוחמים ולאוכלוסיות נוספות ל100% מימון", אמר השר סמוטריץ'.

"אני מודה לשר גלנט על ההירתמות. זו המחויבות שלנו ואני שמח על הזכות לקדם את החוק הצודק הזה ולחזק את ההוקרה בלוחמי צה"ל במיוחד בעת הזאת", הוסיף.

השר גלנט: "אני מברך על המהלך החשוב לתקצוב מלא של תוכנית 'ממדים ללימודים', שתאושר מחר בכנסת. זוהי דרכנו להביע תודה והערכה למי שפועלים לביצור ביטחונה והגנתה של מדינת ישראל ונכונים לסכן את חייהם לטובת ייעוד זה".

"בימים אלו במיוחד, בהם עשרות אלפי סטודנטים מגויסים למאמץ המלחמתי, רבים מהם בשדה הקרב בתוך רצועת עזה, בגבול הצפון וברחבי יהודה ושומרון, אנחנו מבטיחים את עתידם של הלוחמים הסדירים ומעניקים להם כלי חשוב מאין כמוהו להצלחה בחיים", דברי גלנט.