סמל נתנאל יאנג ז"ל
סמל נתנאל יאנג ז"לצילום: דובר צה"ל

לפני כשנתיים, הודיע סמל נתנאל יאנג ז"ל להוריו כי החליט לעלות לישראל כדי להתגייס לצה"ל, כפי שעשו אחיו דניאל ואליוט ואחותו גבי.

לפני הגיוס עוד הספיק לעבוד כדיג'יי במסיבות ובצבא נחשב ללוחם מצטיין בגדוד 13 של חטיבת גולני. ב-7 באוקטובר, שמחת תורה, יצא יאנג ז"ל יחד עם חבריו כדי להילחם במחבלי חמאס סמוך לזיקים ונפל בקרב. אלפים נענו לבקשת משפחתו והגיעו לכבד את זכרו בהלוויה בהר הרצל בירושלים.

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח כי הוריו שונטל וניקי החליטו כבר בתום השבעה, לאחר שזכו לחיבוק גדול מעם ישראל, לעשות עלייה ולהמשיך את הדרך של בנם.

"תמיד חשבנו לעלות לישראל ולכן לפני כמה חודשים התחלנו תהליך של עלייה בסוכנות היהודית, אבל עדיין לא מימשנו את החלום לעלות. נתנאל מאוד רצה שנעלה לישראל וחיכה לבואנו. לא הספקנו להתאחד איתו בישראל לפני שנפל בקרב, אבל עכשיו אנחנו מגשימים את צוואתו ועולים למדינה שהוא כל כך אהב והגן עליה בגופו", סיפרו ההורים.

"אנחנו צריכים להיות במקום שבו הבן שלנו נמצא, ובמדינה שהוא נלחם עבורה. נתנאל מימש את החלום שלו להגן על מדינת ישראל באומץ ובנחישות. כולנו כל כך גאים בו ומתגעגעים אליו כל כך", הוסיפו.

יו"ר הסוכנות היהודית דורון אלמוג, שסייע לעליית המשפחה, הוסיף "נתנאל הוא גיבור שהגן בגופו על המדינה שהוא כל כך אהב. תעצומות הנפש שלו ושל משפחתו והאהבה שלהם למדינת ישראל הם נקודה של אור בתוך הימים החשוכים שפקדו את כולנו. משפחתו קשרה את עתידה עם מדינת ישראל ואנחנו כאן ללוות ולתמוך בהם. ברוכים הבאים הביתה".