אלון דוידי
אלון דוידיצילום: ערוץ 7

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, קרא היום בבוקר (שני) לשר החינוך, יואב קיש ולארגוני המורים, לדאוג לכך שגם בחג החנוכה שיחל ביום חמישי בערב, תלמידי שדרות ימשיכו ללמוד במסגרות החינוך הפורמליות אליהן נכנסו בשבועות האחרונים.

נכון לעכשיו, תלמידי שדרות אמורים לצאת ביום ראשון הקרוב לחופשת חנוכה ממוסדות החינוך הפורמליים ולהשתתף בקייטנה של משרד החינוך במסגרת תכנית "ניצנים". על הילדים יהיה להסתגל מחדש לצוותים שונים ולסדר יום אחר, ובכך גם להטיל משימה נוספת ולהעמיס על צוותי הרשות המקומית, שיצטרכו להפעיל את הקייטנה בנוסף על תפקידים אחרים.

זאת, בזמן שעיריית שדרות וגורמים נוספים במשרדי הממשלה עמלו רבות כדי לפתוח את בתי הספר, הגנים ומוסדות החינוך הפורמליים עבור הילדים, למרות מורכבות השטח והתנאים, והלחץ הרב בו נתונה המערכת.
כך, מעמיסים קיש וארגוני המורים עוד לחץ מיותר על המערכת, במקום לשלוח אותם למוסדות החינוך הרגילים ולאפשר לילדים לפתח את השגרה מחדש.

"צריך לאפשר לילדי שדרות רציפות לימודית בשל השבועות הרבים בהם לא למדו או למדו חלקית", אמר דוידי, "הפסקת הלימודים למשך שבוע דווקא עכשיו תגרום נזק לתלמידים שבמיוחד בימים אלה צריכים ביטחון וסדר יום עם המורים והגננות שהם מכירים", סיים.