המפגש בין השר סמוטריץ' למזכ"ל ה-OECD
המפגש בין השר סמוטריץ' למזכ"ל ה-OECDצילום: מיכאל דימנשטיין, לע"מ

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נפגש היום (שני) עם מזכ"ל הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (ה-OECD), מתיאס קורמן, במסגרת ביקור עבודה והזדהות שהוא מקיים בישראל.

סמוטריץ' הודה למזכ"ל על תמיכתו בישראל ועל הגינוי הברור למתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר.

במהלך הפגישה שב קורמן והדגיש את עמידתו בעת הזו לצד ישראל. נוסף על כך, בפגישה נידונו השפעות המלחמה על הכלכלה הישראלית והאתגרים הקשורים בכך, בין היתר על רקע התחזיות האחרונות של הארגון על ישראל, לפיהן צפויה צמיחה של 2.3% בשנת 2023 ו-1.5% בשנת 2024. מזכ"ל הארגון ציין את איתנות המשק הישראלי ואת האמונה ביכולת ההתאוששות שלו.

עוד נידונו אפיקים להידוק שיתופי הפעולה בין ישראל ובין ארגון ה-OECD בתחום המדיניות הכלכלית אל מול האתגרים וההזדמנויות בטווח הקצר והארוך.

השר סמוטריץ' אמר כי "המשק הישראלי נכנס למלחמה הזו עם חוסן כלכלי משמעותי והוא נכון לכל אתגר שיוצב למולו. הנתונים הכלכליים של ישראל טובים ואני שמח ושותף להערכות החיוביות על הכלכלה הישראלית של ארגון ה-OECD".

"לגיבוי החד משמעי למדינת ישראל ולהוקעה הברורה של המעשים הנפשעים של חמאס-דעאש מצד יותר ויותר ארגונים בינלאומיים ישנה חשיבות רבה. חשוב שהאמירות הברורות של מזכ"ל הארגון יאומצו כעמדות רשמיות של הארגון. המלחמה בטרור היא המשימה משותפת לעולם המערבי כולו ולכלכלות המדינות המפותחות. על כולנו מוטלת החובה לבער את הרוע ולהיאבק בטרור למען עולם בטוח ומשגשג", הוסיף.