ח"כ צבי סוכות
ח"כ צבי סוכותצילום: דוברות

ח"כ צבי סוכות, שבשבועות האחרונים התראיין מספר פעמים לרשתות הזרות בישראל בניסיון להזים את קמפיין "אלימות המתנחלים", סירב להתראיין לרשת BBC לאחר שגילה שהמראיין הוא העיתונאי ג'רמי בואן.

בואן, העורך הבין-לאומי של הרשת, אמר רק לפני שבועות ספורים כי טעה כשצידד בטענת חמאס לפיו ישראל הפציצה את בית החולים אל-אהלי בעזה - למרות שהיה מדובר בפגיעת רקטה שירו מחבלים משטח מבית החולים.

הוא הדגיש עוד כי אין לו כוונה להתנצל על מעשיו. "אני לא מתחרט אפילו על דבר אחד בדיווח שלי, כי אני חושב שאני נמדד לאורך כל הדרך, אני לא מרגיש רע בכלל. טעיתי בדיווח כי הסתכלתי בתמונות שהגיעו לידי, ומה שיכולתי לראות זה ריבוע קטן ובו אש בוערת מכל עבר, אני חושב שזו הייתה תמונה שצולמה ממזל"ט, אז מכאן היינו צריכים לחבר את כל המידע, וחשבתי לעצמי - 'זה נראה כאילו כל הבניין נעלם'. זו הייתה המסקנה שלי מהתבוננות בתמונות וטעיתי, אבל אני לא מרגיש רע במיוחד, זו הייתה רק המסקנה שהסקתי".

סוכות ששמע את זהות המראיין הודיע כי הוא מסרב לשוחח איתו. בהודעה שכתב דוברו של חבר הכנסת לערוץ הבריטי נכתב: "כפי שאתה יודע ח"כ סוכות התראיין בימים האחרונים לכל כלי התקשורת הגדולים בעולם. אולם כשהוא הבין שמדובר במראיין האנטישמי ג'רמי בואן שתמך בעמדת חמאס ואף סירב לחזור בו, החלטנו לבטל את הראיון".

בשבועות האחרונים התראיין סוכות בין היתר לרשת ABC, לערוץ France 4 ולעיתון 'ניו יורק טיימס'.