עמית סגל
עמית סגלצילום: Yonatan Sindel/Flash90

הפרשן הפוליטי עמית סגל דוחה את ההאשמות המופנות נגד ציבור המתיישבים מצד גורמים הטוענים כי הטבח בעוטף עזה היה יכול להתרחש בשל מצב בו כוחות רבים הוסטו מאוגדת עזה ליהודה ושומרון לאבטח בין היתר את הסוכה שבנה ח"כ צבי סוכות בחווארה.

"האם ביו"ש היו 32 גדודים ובאוגדת עזה רק 2-4? כנראה כן", כתב סגל וציין: "רק ש: הקיר עם עזה הוא 59 ק"מ, הגדר ביו"ש 720. קו הגבול בעזה היה רציף ומוגן במערכות שנחשבו בטעות בלתי חדירות - ואילו ביו"ש אלפי קילומטר של כבישים, קווי מוצבים ויישובים".

הוא הוסיף כי "הגנה על יו"ש היא הגנה גם על ירושלים וגוש דן ממסעות הרג. כמו כן, יש טענה שדרושה אימות שגם מתנחלים הם ישראלים ובני אדם".

על האשמות נגד ח"כ סוכות כתב: "אף גדוד לא הוסט בגלל סוכה או צבי סוכות, 100 חיילים הוסטו משיקולים צבאיים בגלל התרעות לפיגועים שאכן התממשו".

סגל סבור כי "טענת הכזב שנשמעת עוד מ-7/10 לא נובעת מרצון לחקור את המחדל אלא לגרש את המתנחלים, כמובן לאור הניסיון המוצלח בגוש קטיף".

לסיום התייחס סגל לדבריו של האלוף במיל' דן הראל נגד המתיישבים. "לשמוע את השקרים האלה מדן הראל זה מקומם במיוחד. כתומך סרבנות טרי הרי מבחינתו בכלל לא היו אמורים להיות משרתים בשום גזרה, כולם היו צריכים לסרב לשרת דיקטטורה. שנית כאלוף ההתנתקות הוא כבר הבטיח להפוך את עזה ללבנון (אז זה נחשב מודל מוצלח לבריחה תחת אש, כך שבלי להתכוון הוא צדק)".