הדברה ירוקה
הדברה ירוקהיח"צ

הטרמיטים ידועים בפעילותם הסמויה שלא נגלת לעין ולכן הם מהווים סכנה לבתים ומוצרי עץ לאורך זמן . לשיטות ההדברה המסורתיות לטרמיטים יש מגבלות רבות וכיום יש עדיפות לשימוש פוחת בתכשירי הדברה ולכן בשנים האחרונות הגיעה אלינו לישראל שיטה חדשה לטיפול בטרמיטים בשם " מערכת נמסיס "

בשנים הקודמות הטיפול לטרמיטים היה מתבצע על ידי מדבירים מוסמכים באמצעות קדיחה של חורים זעירים במרצפות מסביב לכל מעטפת הדירה פנים וחוץ ולאחר מכן הזרקה של חומר לקרקע באמצעות צינורית דקה . בשיטה הישנה אמנם יש פתרון אפקטיבי ועם 100% הצלחה אך יש המון מגבלות והמון חששות מצד הלקוחות כשקודחים להם במרצפות ובגלל השימוש בכימיקלים .

שיטת נמסיס החדשה הגיעה אלינו לישראל עם מומחה ספרדי שמספר מדבירים מצומצם בישראל עברו אצלו הכשרה וכיום מעט מאוד מדבירים בישראל משווקים את מערכת נמסיס ויודעים להתקין אותה כראוי לפתרון הבעיה .
איך השיטה עובדת ?
מערכת נמסיס מורכבת מ-2 חלקים –: תיבות עילאיות להתקנה על קירות ותיבות קרקעיות להתקנה בקרקע.


התחנות העיליות מיועדות לשימוש על קירות , כאשר אנחנו מגיעים לבצע הדברה לטרמיטים כשהתפרצו על קירות אנחנו נתקין את תחנת הנמסיס העילית על הקיר שבתוכה יש שקית עם פיתיון שהטרמיטים נכנסים אוכלים את הפיתיון ומרעילים את כל האוכלוסייה והמלכה , מתקינים את התחנה על מוקד הפעילות כמו תעלות בוץ , עץ נגוע , רהיטים נגועים , מרתפים , חניונים עליות גג וכו'.

התחנות הקרקעיות – שמים את התחנות באדמה מסביב למבנה עם פיתיון של עץ אוסטרלי לניטור , לאחר מספר שבועות אנחנו מגיעים לפתוח את הקופסאות ואם אנחנו רואים שכן יש פעילות טרמיטים בתחנות אנחנו מחליפים את שבבי העץ בפיתיון נמסיס.

יתרונות השיטה מול השיטות המסורתיות ברורות ומובהקות בשל השימוש המופחת בכימיקלים , פחות נזק למבנה אין צורך בקידוחים ואין סכנה מפגיעה בתשתיות החשמל מים וגז של הבית עקב קידוח . בנוסף כאשר מתקינים את מערכת הנמסיס בבית נגוע הטרמיטים פועלים פחות וכך הנזק למבנה מוקטן בזמן התהליך עד לקטילה מוחלטת של האוכלוסייה והמלכה.

השימוש בשיטה החדשה אפקטיבי אך ורק לבתים כשרואים שיש פעילות מובהקת ויש סימנים לטרמיטים , כאשר אין פעילות גלויה לעין של הטרמיטים כמו תעלות בוץ אז אנחנו חייבים לטפל באמצעות השיטה המסורתית בקידוחים.

הסיבה שלכך כי אנחנו לא יודעים איפה תהיה מוקד ההתפרצות ואיפה שוכנת המלכה ולכן אנחנו בשיטת הקידוחים יוצרים מעטפת של חומר פעיל מסביב לכל המבנה וכך למעשה לפועלים ולמלכה אין דרך להתפרץ ולהזין את המלכה ולאחר זמן קצר כל האוכלוסייה מחוסלת.

הדברה לטרמיטים היא הדברה אינטנסיבית שמחייבת מדביר מוסמך דרגה 2 (שטח פתוח ) שעבר הסמכה מקצועית על מערכת נמסיס ומכיר היטב את סוגי הטרמיטים שיש בישראל , שידע לזהות את סוג הטרמיט הספציפי אצלכם במבנה ומה שיטת הטיפול המקצועית עבורו.

אנחנו באילנית הדברות פועלים כבר שלוש דורות משנת 1992 להדברה לטרמיטים ולכל סוגי המזיקים בישראל תוך מתן דגש על התחדשות תמידית של שיטות ההדברה , כל צוות העובדים בעלי הסמכה מקצועית מהמשרד להגנת הסביבה ובעלי היתר הדברה בתוקף.

למידע נוסף על הדברה לטרמיטים בשיטת הנמסיס לחצו עליי