ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט והשר בני גנץ מקיימים הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים מהקריה בתל אביב.

נתניהו פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: "לוחמינו ידליקו אור חנוכה בחושך של רחובות עזה - לוחמינו הם דור ההמשך של המכבים. הם נלחמים באומץ לב ובנחישות".

בהמשך אמר: "אני וחברי הקבינט נפגשנו עם משפחות החטופים. שמעתי סיפורים קורעי לב, על הצמאון הרעב, ילדים שעוד לוחשים בפחד".

"שמענו גם על התעללות מינית ומקרי אונס אכזריים מעין כמוהם, אבל עד לפני ימים אחדים לא שמענו את ארגוני הנשים וארגוני זכויות האדם, איפה אתם?! שתקתם כי אלה נשים יהודיות?"

על עניין החטופים אמר נתניהו: "אני שותף לדאגה ומבין את חוסר הוודאות, אנחנו לא חוסכים שום מאמץ להחזיר את היקירים שלהם. זו אחת משלוש מטרות המלחמה. יש מפעל מודיעיני עצום שעוסק רק בזה".

"אנחנו פועלים להחזיר את כולם בלי יוצא מן הכלל. התמרון המתמשך הדרך היחידה להוציא את יתר החטופים מהשבי".

בנוגע ללחימה ברצועה אמר נתניהו: "הנחנו את צה"ל להמשיך במלחמה, הלילה פעלנו בעוצמה אדירה. האדמה רעדה בחאן יונס וג׳באליה".

"חיסלנו עד כה כמחצית מהמג"דים של החמאס", הוסיף נתניהו. "עזה חייבת להיות מפורזת ורק כוח אחד יכול לדאוג לזה- צה"ל".

על הלחץ הבינלאומי אמר: "מי שלוחץ לסיום מהיר של הלחימה - אפשר לעשות את זה רק עם כח מוחץ. אם הם רוצים שנעשה את זה - הם צריכים לעמוד לצידנו".

שר הביטחון יואב גלנט אמר כי "חמאס הולך ומוכה, הולך ומאבד שליטה - התוצאות מרשימות מאוד ומדויקות מאוד".

"יש רק דרך אחת להצדיק את הקורבנות שלנו והוא נצחון חד ומדויק", הוסיף השר גלנט. "אני יודע שהלוחמים לא עוזבים אף מנהרה אף מחסן טילים - הם משמידים כל מקום בכל האמצעים העומדים לרשותם".

גלנט אמר כי הוא נשאל אם לישראל יש לגיטימציה להמשיך: "אני אומר - אין לנו לגיטימציה להפסיק".

"מה שקרה בצפון הרצועה יקרה בדרום הרצועה. נפרק אותם אחד אחרי השני", הוסיף שר הביטחון.

בהמשך התייחס לנושא החטופים ואמר: "אנחנו מבצעים מאמצים נקודתיים שחלקם כרוכים בסיכון רב ללוחמי צה"ל כדי לייצר תנאים מבצעיים ומודיעיניים ולהביא לשחרורם של חטופים נוספים. בכל לילה - לוחמי יחידות מיוחדות נמצאים בכל מקום שבו אפשר להגיע לתוצאה".

השר בני גנץ הוסיף: "אנחנו ממשיכים ומרחיבים את התמרון ברצועת עזה, וכפי שהבטחנו – שום דבר לא יעצור אותנו. היו שחשבו שהחמאס ימנע את חידוש הלחימה, או שאנחנו נימנע ממנה, ואנחנו מוכיחים שרק ישראל תקבע את עתידה. נפעל כמה שנצטרך, ובכל מקום שנידרש - בדרום וגם בצפון. נעשה זאת תוך שאנחנו מקשיבים לידידותנו, ועושים מה שנכון למדינת ישראל".

"למלחמה הזו יש מחיר כבד. אני מבקש למסור למשפחות החללים שנפלו תנחומים מעומק הלב, ולאחל החלמה מלאה ומהירה לפצועים. היום קיימנו מפגש מורכב, כואב וחשוב עם משפחות החטופים ובהם חטופים ששבו. אנחנו כקבינט מחויבים להשאיר את הדלת פתוחה 24\7 למשפחות האלו. לכולן. אנחנו מנהלים מאמץ אדיר כדי להביא לשחרור החטופים. משימה שמתקיימת במאמץ של צוות גדול, ושל מדינה שלמה".

עוד אמר: "אני מבקש לחזק את מי שעוסקים לילה ויום במשימה הקדושה הזו – הלוחמים שמחרפים את נפשם, המשפחות שנאבקות באופן מעורר השראה. לראש המוסד, לאלוף ניצן אלון, לראש השב"כ, לרמטכ"ל, לגל הירש וכל מערך הממונה על הקשר עם המשפחות ולאנשיהם כולם. כל עם ישראל גאה וסומך עליכם.
כשאני רואה את השבים שנאבקים למען החזרת החטופים שבעזה, אני נפעם. ההירתמות שלהם היא שיעור בעוצמתה של החברה הישראלית ובערבות הדדית".

"אני מבקש להדגיש – נפעל בכל דרך כדי להחזיר את החטופים הביתה. הם כולם בנותינו ובנינו. אין חטוף שחשוב יותר או פחות מהאחר. האחריות שלנו היא לכולן ולכולם. כל הזדמנות, מדינית או מבצעית, להחזיר אותם – תמומש. יומיים לפני חנוכה, שבו אנו מציינים את הגבורה של עמנו, הגענו שוב לתקופה שבה מתגלה גבורה עילאית של יחידים ושל החברה כולה. אור גדול זורח מרבים כל כך בחברה שלנו. שניים מהגיבורים האלו שנפלו הם גיא שמחי ז"ל ומשה לייטר ז"ל, שהאבות שלהם פרסמו מכתב שחייב להיות צו השעה לכולנו, וכך כתבו: 'בימים בהם אנו ממשיכים לקבור את מתינו, אך מכים בעוז ובגבורה את אויבינו הנתעבים. בימים בהם אנו מגבירים את המאמצים להשיב את שאר חטופינו, מחויבים אנו להניח את המחלוקות בצד ולפעול כעם אחד, מלוכד ונחוש'".

"כמדינה, כעם, כאזרחים. חובתנו שתהיה יד לוחמת, ויד בונה. בכוח עוצמתנו הצבאית והחברתית, ננצח. באחדותנו, בגבורת לוחמינו ובמנהיגות שנגלה, נגבר על אויבינו".

בהמשך התייחס גנץ לנושא הפוליטי ואמר: "אני מבקש לפנות אליך, אדוני ראש הממשלה – מחר יובא תקציב המדינה לשנת 23 להצבעה בקריאה ראשונה. אזרחי ישראל נפגעו כמעט כולם מהאתגרים שמציבה המלחמה גם בהיבט הכלכלי, במיוחד המפונים מבתיהם והמילואמניקים. הם מסתכלים עלינו עכשיו בציפייה. עוד לא מאוחר, לעצור את התוספות התקציביות שאינן נוגעות ללחימה ולמעטפת שלה, ולהעביר אותם כמו את יתר המשאבים הפנויים לצורכי המלחמה. בימים כאלו וברגעים כאלו – נבחנת מנהיגות, ועלינו לגלות אותה. גם בנושא הזה, כמו במלחמה, עלינו לפעול מתוך שיקול לאומי כולל".

"אנחנו ערוכים להמשך המלחמה, וגם אחריה - לחודשים ושנים של פעילות מבצעית ועיצוב המציאות. יש לנו את הנחישות ואורך הרוח. יש לנו את הטובים שבאנשים. גם אם הניצחון יהיה קשה מאלה שלפניו – אנחנו ננצח. וגם אם הבנייה תהיה קשה יותר - אנחנו נבנה. ערב החנוכה, נעשה הכל כדי שהאור אצל כל משפחות החטופים יאיר מהחלונות, שבבתים בנגב המערבי ובצפון יחגגו וכדי שהאור של עם ישראל ינצח".

בשלב השאלות אמר גנץ: "לא להשתמש במושג אלימות מתנחלים, זה לא מייצג את תושבי יהודה ושומרון, יש יישובים ש-80% מהגברים נמצאים בחזית - יש אלימות של קיצונים שצריך לגנות אותה. וצריך להשתמש בכל הכלים".

נתניהו השיב לשאלת הכנסת פועלים פלסטינים ואמר: "זה אכן עומד על הפרק, יש סיבות לכאן ולכאן. אם אתה מכניס ציבור כזה - לך תדע במה תיתקל. הסיבות כן לעשות את זה - שני סקטורים שעומדים על סף שיתוק - הבנייה והחקלאות".

"יש הערכות של גורמי הביטחון שהאבטלה הגואה בזירה הפלסטינית ביו"ש עלולה להביא להתלקחות זירה נוספת. זה יובא לדיון בפני הקבינט".