איריס חיים
איריס חייםצילום: מתוך חדשות 12

איריס חיים, אמא של יותם שחטוף בעזה, זועמת על ההתנהלות מול קבינט המלחמה אתמול במפגש בהרצליה.

"הגענו כדי לקבל תשובות מקבינט המלחמה, ואחרי דקה בפנים באולם הבנתי שהגעתי למלחמה, מלחמה מנוהלת היטב על ידי גורמים אינטרסנטיים שמנצלים את המשפחות כדי להמשיך ולפלג ביננו לבין המדינה", אמרה.

"אנשים סתמו לי את הפה רק כי רציתי להביע תמיכה בקבינט, היכו אנשים ונשים שרצו להביע גיבוי לקבינט. היו מי שהובילו אותם , בצעקות, צרחות וקללות. 'למה באת לפה?' שאלו מישהי שאמרה שהיא סומכת על המדינה. ככה מתחילה הסתה. אני ממשיכה להאמין בדרך הטובה, ומבקשת מכם להבין שאני כאמא של חטוף חשובה, אבל לא יותר מאף אמא של חייל שיוצא לעזה. המלחמה שלנו היא בחמאס. לא אחד בשני. אני אומרת די למטה משפחות החטופים. הספקתם לעשות כבר מספיק. שחררו אותנו".

במהלך הפגישה, אשר החלה בשעתיים איחור, היו חילופי צעקות, האשמות חריפות, ואפילו התפתחו תקריות פיזיות בין המשתתפים. אחת הטענות שהועלתה בפגישה הייתה כי המלחמה לא מקדמת שחרור חטופים, ולכן חייבים לחזור להפסקת אש.

נתניהו התייחס במפגש לזעקת המשפחות תוך שהבהיר כי האפשרות של "כולם תמורת כולם" לא מציאותית. במהלך המפגש נשמעו צעקות לעברו ואף קיללו אותו ואת השר יואב גלנט.

"אין בעולם המציאות עסקה של כולם תמורת כולם ודרישת הסף של החמאס זו האפשרות של הישרדות השלטון שלו כשהוא מבטיח שהוא יעשה את מה שעשה ב-7 באוקטובר עוד פעם ועוד פעם. אנחנו לא נסכים ואתם גם אתם לא", אמר נתניהו למשתתפים.

"יש עובדה מוכחת שהתמרון הקרקעי העוצמתי הוא זה שהוביל לשחרור החטופים שהצלחנו להחזיר, והתמרון הוא המפתח להחזיר את השאר".

"אנחנו מול אויב אכזר, לא מעניין אותו שום דבר גם לא האנשים שלו. הכי אכזר בכדור הארץ. גם אתם לא הייתם רוצים שנחשוף בפניו את האסטרטגיה שלנו, מה שנגיד כאן הכו ל בסוף יצא החוצה, לא הייתם רוצים שנחשוף איך אנחנו פועלים ומחויבים בכל נימי נפשנו".