זירת הטבח בנחל עוז
זירת הטבח בנחל עוזYonatan Sindel/Flash90

יגאל כהן, אביה של התצפיתנית הדר מרים שנפלה בשמחת תורה בבסיס נחל עוז, התייחס בריאיון לכאן רשת ב' לתחקיר הצבאי הראשוני.

"נאמר לנו שזרקו רימון פנימה ואז נכנס מחבל ואחת החיילות חיסלה אותו; ולאחר מכן עוד פעם זרקו רימון ועוד פעם נכנס מחבל", סיפר. "אחר כך זרקו עוד רימונים ורימון עשן וחלק מהבנות הצליחו לברוח, הדר לא היתה ביניהם".

כהן הוסיף: "ברגע שיש אזעקות הן רצו למיגונית - בסרטון המפורסם רואים אותן עם פיג'מות. הדר רואים אותה עומדת זקופה על הבטונדה מצד שמאל עם חולצה לבנה. בסופו של דבר מתברר שהדר הופקרה עם שאר הבנות שם במיגונית. לא הגיעו אנשים שהיו אמורים להגן עליהם".

על התחקיר עצמו אמר: "הסבירו שהיה מחדל וברור שיגידו את זה, הם לא מתנערים", המשיך יגאל. "הם לא נכנסו לפרטים שלא הקשיבו לבנות. הבינו שיש מחדל שגרם לתוצאה - והתוצאה הנוראית הזו היא בעקבות משהו שהיה, הם לא אמרו את זה במילים שהתצפיתניות דיווחו ולא שמעו בקולן. מבחינתי השורה התחתונה זה שהפקירו אותן. השאירו אותן שם לבד במיגונית".

"לי כואב ולי מפריע שהבנות היו לבד שם, רק בנות עם ארבע או חמש לוחמות שנלחמו והשיבו קרב אבל הן היו לבד מול כמות עצומה של מחבלים. אני חושב שברגעים האחרונים הן היו צריכות להרגיש הרבה יותר מוגנות. כשהיא הסתמסה עם החבר שלה הוא אמר לה כי הוא לוחם בעצמו עוד מעט החיילים יגיעו אליכן, לא יכול להיות מצב אחר. זה הדבר שהכי יושב לי וגם על ההורים שהפקירו אותן לבד שם ב'מיגונית'".