מועצת גוש עציון מקיימת היום (רביעי) ערב עיון בנושא השבויים במטרה ללבן את ההשלכות של כל החלטה שתתקבל ע"י המדינה.

במטרה לחדד את הסוגיה הבוערת בחברה הישראלית של ההשלכות עסקאות חטופים ושחרור מחבלים החליטה מועצת גוש עציון לשים את הדברים על השולחן.

ראש מועצת קרית ארבע, אליהו ליבמן אביו של אליקים שנחטף לעזה, הגיב לראשונה על הנעשה בישיבת הקבינט. "התקשורת התמקדה במריבות וליבי עם המשפחות כי אי אפשר לשפוט משפחות ששישים ימים היקרים שלהם בשבי של השטן ואנשים יצאו מאיזון בגלל כאב לב ולא רק בגלל מחלוקות".

"היו לנו המון שיחות בין המשפחות שיחות של שותפות גורל והשיח המשותף כ"כ מדהים וחייבים לשים לב איך ממשיכים מאוחדים. על הביזיונות שקיבלתי לא רציתי להתראיין גם כי אני לא העניין, וגם מה זה יתן? זה ירומם את הרוח? אני רק רוצה לראות איך לרומם את הרוח ולעשות טוב", הוסיף.

מלבד ליבמן משתתפים באירוע: הרב יעקב מדן - ראש ישיבת הר עציון, שי גרוס - מחטופי אנטבה, הרב יוסף צבי רימון - רבה של גוש עציון. בסיום יתקיים פאנל עיתונאים עם אסף ליברנן ועקיבא נוביק על מטרות הלחימה.

ראש המועצה, שלמה נאמן, מסביר על חשיבות השיח: "לכל החלטה שמתקבלת יש מספר רב של השלכות ומשמעויות אנו רוצים לברר את הסוגיה הבוערת ביותר בחברה הישראלית ממספר זוויות שונות".

הערב משודר בשידור ישיר בערוץ 7 ממתנ"ס גוש עציון.