הרב דב ליאור, מבכירי רבני הציונות הדתית, מתייחס למלחמת חרבות ברזל בעזה.

"האם לפי דין תורה מותר לעם ישראל להפציץ את עזה? אלה שגרים שם שייכים לעם הערבי שהכריז מלחמת חורמה נגד עם ישראל, הוא למען הינצל מותר לו למחוק את עזה, את כולם. הם נלחמים נגדנו, אנחנו לא צריכים להתחשב בפינצטה האם הבית הזה כן והבית הזה לא. היות והם פגעו בנו, מותר לפי דין תורה להעניש, מותר בצורה כזו להעניש. במלחמת תגובה על פגיעה, אתה לא צריך לבדוק".

"במלחמת העולם השנייה אמריקה הפציצה את יפן, הפילו פצצת אטום על 2 ערים. קראתי ששאלו את הגנרל האמריקאי, האם לא היו מפציצים, האם הייתם יכולים לגמור ולהשתלט על יפן? אומר לו הגנרל: היינו יכולים אבל זה היה עולה לנו בחייהם של מיליון חיילים. הנשיא אז הכריע להפציץ וככה נגמרה המלחמה. זאת אומרת, יש עניין שגם אזרחים, היות והאזרחים שייכים לעם התוקף. וכי בעלות הברית לא הפציצו ערים אזרחיות? ככה זה דיני מלחמה בעולם.

אצל הערבים בוודאי לא שייך להגיד חפים מפשע, בדרך כלל שהם פוגעים ביהודים. יש ביניהם אנשים בודדים שהם הגונים אבל ההמונים כולם שונאי ישראל ששמחים שפוגעים ביהודים, מותר לצבא ישראל להטיל עונש על כפר ממנו יצאו מחבלים, אין יוצא ואין בא. אין חשמל ואין מים, אין עבודה, כל מיני עונשים להרתיע. אין דבר כזה חפים מפשע, זה שקר, במלחמה זו פעולת גמול מלחמתית, מענישים את כולם בעם אחר".