הרמטכ"ל הרצי הלוי הגיע היום (רביעי) לפגוש את המתגייסים החדשים לחטיבות נח"ל וכפיר בלשכת הגיוס בתל השומר.

"אתם מתגייסים לצה"ל בעיצומה של מלחמה שהיא תימשך עוד זמן, ואנחנו גם היום נמצאים בלחימה מאוד מאוד חשובה, אתם לובשים מדים ביום שבו המשמעות של להגן על המדינה, להגן על הבית, היא הרבה הרבה יותר גדולה", אמר לצעירים שהגיעו להתגייס.

הוא הוסיף "שתי החטיבות נמצאות עכשיו, בזמן שאנחנו מדברים, בלחימה בעזה. לחימה מורכבת, שטח בנוי, חטיבת כפיר נכנסה מהחלק המזרחי של הרצועה, והיא נלחמת לכיוון מערב, חטיבת הנח"ל נכנסה מהחלק הצפוני והיא נלחמת עכשיו מזרחה, שתי החטיבות האלה באזורים מאוד צפופים, מאוד מאתגרים. לוחמים מקבלים שם החלטות, נלחמים באויב, פוגעים בו, מגנים אחד על השני, מנסים לאתר חטופים, לחלץ חטופים, תשמעו זה משימות באמת במדרגה ערכית הכי גבוהה שאפשר לחשוב עליה".

"אני רואה את שתי החטיבות האלה, מפקדים מעולים, לוחמים מעולים, ועומדים במשימות בצורה יוצאת מן הכלל. כדי שהדבר הזה ימשיך גם קדימה אנחנו צריכים המשכיות, אתם ההמשכיות", אמר למתגייסים.

"אתם תתחברו עם אנשים והדבר הזה מייצר כוח משותף מאוד מאוד גדול, גם בעזה אי אפשר לעצור אותו, מחלקה של לוחמים שיש ביניהם דבק אחד עם השני - אף אויב לא יכול לעצור את הדבר הזה. ואתם תהיו כאלה, ואי אפשר יהיה לעצור אתכם", סיכם.