השר גלנט בצפון
השר גלנט בצפוןצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט נפגש היום (חמישי) במהלך ביקורו בצפון עם לוחמי מילואים ושוחח עימם על פעילותם המבצעית במרחב.

השר גלנט שמע את הקשיים השונים של לוחמי המילואים והדגיש את מחויבותו עבור הרחבת ההטבות ושיפור התנאים הכלכליים והאזרחיים עבורם.

"מערכת הביטחון מאוד מעריכה את מה שאנשי המילואים עושים. גם את המחויבות, גם את הביצוע וגם את ההתמדה במצב הממושך הזה. ומצד שני, במציאות הזאת דבר ראשון שצריך לדאוג לו זה לזה שכוחות המילואים יהיה להם את הכוח להמשיך", אמר גלנט.

הוא ציין כי "לצד זה שצריך משימות ברורות ומשאבים ליישם אותם, אנחנו צריכים לדאוג לאנשי המילואים ואני מפוקס על המחשבה הזו בדיוק כמו שאני מפוקס על זה שצריך לחסל את החמאס בעזה ולייצר מציאות שונה בצפון, אני מודע לזה שאיש המילואים צריך לא רק יחס אלא הוא גם צריך יכולות - למשפחה שלו, בביטוח הלאומי, לחינוך, לתעסוקה, לעסק וכמובן ללימודים".

"כל הדברים האלה אנחנו מסתכלים עליהם בצורה רצינית בשביל לראות איך אנחנו פותרים את העניין. זה נכון לכל המפקדים שלכם, מהמגדים ועד הרמטכ"ל, כל מי שבדרך, מסתכלים איך אנחנו עושים את זה. כל מי שחשב שאפשר לעבוד בלי כוח מילואים מבין בדיוק על מה מדובר. אני אומר לכם את זה כאחד שהיה גם מילואימניק וגם שפיקד על הרבה כוחות מילואים לאורך השירות שלו", הדגיש.

הוא התייחס למטרות הלחימה ואמר כי "בהקשר למשימות, הדברים צריכים להיות ברורים - לחמאס אנחנו הולכים עד לניצחון, להכרעה על כל המשתמע. חיסול התשתיות השלטוניות והצבאיות וחזרת בני הערובה, החטופים, חזרה לשטחינו. בצפון אנחנו מכינים את כל האפשרויות. קודם כל מערכי הגנה חזקים לשנה הקרובה, גם לאחר מכן, שבהתחלה יכללו הרבה יותר סד"כ, איפה שיהיה גדוד תהייה חטיבה וכן הלאה.
דבר שני – נתחיל לבסס את התשתיות בשטח, גם באמצעים וגם במיגון, הדבר השלישי – אנחנו מנהלים פה קרב אש, בעיקר עם חיזבאללה, התוצאות שלנו הם מרשימות מאד".

להערכתו ניתן יהיה להגיע להסדרה בגבול לבנון. "אנחנו נגיע לתהליך הסכמי, כתוצאה מזה שחיזבאללה יבין מה קורה פה ויש לו זיכרון טוב מאד עם מה קורה בעזה, כשהוא רואה את התמונה של עזה, הוא מבין שאפשר לעשות את אותה תמונה בביירות, התמונה היא ברורה לו, זאת אפשרות אחת שהיא אפשרות המועדפת".

"האפשרות השנייה, אני חושש שחיזבאללה רוצה להגיע אליה, זה אפשרות מלחמתית, ללכת ולהילחם בנו ולדרדר את המצב, זה ייבחן כאשר התושבים יגיעו אחרי שהם שניתן את התנאים המתאימים, אם הוא ילך על האפשרות הזאת, אתם צריכים לתת את הגיבוי. לזה צריכים להיות מוכנים", הוסיף.

"אנחנו דואגים לאנשי המילואים ואנחנו מחזקים את כל מה שאנחנו יכולים לעשות כתמיכה לאומית ואנחנו נותנים משימות ברורות בשלב זה, בכוננות, מצפים לזה שזה יעשה בתהליך הסכמי ומודעים לזה שזה יכול להגיע למצב אחר וזה המשימה שלכם וגם שלי, ולכל מי שבאמצע", דברי שר הביטחון.