עצרת חיזוק מיוחדת ביוזמת ארגון רבני צהר שהתקיימה הערב (רביעי) בתל אביב, שמה לה למטרה להרים את המורל בחברה הישראלית ולהעלות על נס את גבורת החיילים והחברה האזרחית בחזית ובעורף בעת המלחמה.

בעצרת, שהתקיימה באוהל הפעילות של מרכז ישיבות בני עקיבא ברחוב שאול המלך בתל אביב (בכיכר החטופים) לקחו חלק בין היתר הרב דוד סתיו יו"ר ארגון רבני צהר ורב העיר שוהם, הרב דורון פרץ יו"ר המזרחי העולמי ואביו של מ"מ השריון דניאל שנפצע ונחטף לעזה, הרבנית ד"ר נעמה סט חברת הנהלת צהר ורבנית בקיבוץ סעד בעוטף עזה והאלוף נעם תיבון שחילץ את משפחת בנו אמיר מקיבוץ נחל עז ועוד.

הרב דורון פרץ אמר: "במוצאי שמחת תורה מצאתי את עצמי בבית חולים סורוקה עם ילד אחד, יהונתן, שנלחם וספג פציעה בירך, וילד אחר, דניאל, שנלחם גם הוא בעוטף עזה ומאז נותק איתו קשר. הקב"ה עשה לנו חסד גדול שהבן שלנו יהונתן עדיין איתנו, אחרי פציעה שהיתה יכולה להיגמר באובדן חייו. זכינו לעמוד מתחת לחופתו, זמן קצר לאחר פציעתו, וכשהרב המקדש הזכיר את דניאל שעדיין איננו, כולנו בכינו".

"באותו הרגע למדתי שאפשר בשעת כאב גם לשמוח. עם ישראל ממשיך קדימה. יש לנו את הכוחות הגדולים לעשות זאת. אנחנו מתפללים שמהאוהל הזה נדע לשמור על האחדות, רק יחד נוכל לנצח", הוסיף.

הרב דוד סתיו אמר כי "האירועים הנוראיים בשמחת תורה לימדו אותנו שאין שום הבדל בין קיבוצניק למתנחל, בין דתי לחילוני, בין שמאל לימין. כולנו שייכים למשפחה אחת, למשפחת העם היהודי, שכל עניינה בעולם הוא להביא אור לעולם. מחר בערב נדליק נר ראשון של חנוכה. זהו נר של תקווה, נר של אמונה. אנחנו רוצים להביא לעולם אור מול אלה שביקשו להביא לעולם חושך".

נעם תיבון סיפר: "הניצחון במלחמה מבחינתי, יהיה אחרי שנחזיר את החטופים כולם, ושנוכל להבטיח שתושבי הקיבוצים והמושבים יוכלו לחזור הביתה ולחיות בביטחון. אם לא נשיג את שתי המטרות האלה, הפסדנו במלחמה. תהיה לנו הרבה עבודה אחרי המלחמה. יש לנו הרבה דברים לתקן בארץ שלנו. אנחנו עם אחד ומשפחה אחת. אני מאמין גדול בכך שיהיו לנו את הכוחות גם לנצח את המלחמה וגם לתקן את כל הדברים שהיו מקולקלים במדינה".

הרבנית ד"ר נעמה סט הוסיפה: "היכולת במהלך ימי השגרה שלנו לבנות עולם של שליחות, של ערכים, של גבורת הרוח, היא זאת שמאפשרת לנו לנצח בקרב. נרצה להחזיק את הנר שימשיך לדלוק, שימשיך להדליק נרות אחרים. בעזרת האור וגבורת הרוח, נראה גם בימינו בעז"ה ניסים וישועות במהרה בימינו".

בעצרת התקיימה בין היתר תפילה לשלומם והשבתם של החטופים ולרפואת הפצועים, והיא לוותה בשירים על ידי הזמר יוני גנוט.