מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן אמר בראיון שהעניק לתוכנית "קינג צ'ארלס" ברשת CNN כי בביקורו האחרון בישראל, לפני כשבוע, הבהיר בצורה ברורה לחברי קבינט המלחמה כי הממשל האמריקאי אינו רוצה לראות תמונות של "הרג אזרחים כמו שהיה בדרום הרצועה".

"אמרתי להם בצורה מאוד ברורה כשהייתי שם רק לפני שבוע, אין לנו אפשרות לחזור על מה שקרה בצפון הרצועה גם בדרום, במונחים של פגיעה באזרחים. מה שאנחנו רואים זה אזורים שמסומנים בבירור על ידי ישראל שהם אזורים בטוחים, בהם לא יהיה ירי או צבא. ראינו מאמצים לוודא שאנשים ידעו שהם צריכים לעבור, ולא בכל העיר אלא רק בשכונות בודדות. אז זה חיובי", אמר בלינקן.

הוא הוסיף כי "מניין ההרוגים האדיר בדרום עזה מכווץ את הבטן". מזכיר המדינה האמריקאי גם קרא בראיון להקים "מסדרונות בטוחים" עבור אזרחים שיתבקשו לעבור ממקום בו עלולה להיות סכנה לחייהם למקום בטוח יותר, ודרש כי במקומות האלו יהיו מים, תרופות ומזון עבור האזרחים.

בלינקן התייחס בראיון גם נושא החטופים הישראלים ואמר כי הממשל האמריקאי פועל באופן צמוד עם ישראל על מנת להביא למתווה נוסף לשחרורם.

"ממשל ביידן מתקשר עם ממשלת ישראל בכל יום. אנו עובדים בצורה יומית או לפעמים אפילו מדי שעה, כדי להתחיל מחדש את המשא ומתן ולהביא את בני הערובה הנותרים המוחזקים על ידי חמאס הביתה. זו לא שאלה של מספרים".

"אלו אנשים אמיתיים, חיים אמיתיים, משפחות אמיתיות שחייהן התהפכו. יש לי תמונות של כולם. זה אמיתי עבורי, זה אמיתי עבור הנשיא, ואנחנו על זה. לצערי החמאס מקבל את ההחלטה, וחמאס הפסיק לשחרר בני ערובה. הוא התנער מהתחייבויותיו כלפי ישראל וכלפי כל הנוגעים בדבר. השורה התחתונה היא שהם בחרו לסיים את התהליך הזה של שחרור בני ערובה. הם צריכים לבחור להתחיל את זה מחדש", אמר בלינקן.

הוא גם התייחס לאנטישמיות בקמפוסים בארה"ב ואמר כי הוא מודאג מאוד: "זה משהו שהוא לא לגמרי חדש, אבל זה יצא מתחת לסלע מאז 7 באוקטובר".