נתניהו מאיים: חיזבאללה יפתח במלחמה? ביירות תהיה כמו עזהלע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט והרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי קיימו היום (חמישי), הערכת מצב בפיקוד הצפון.

בהערכת המצב השתתפו מפקד פיקוד הצפון אלוף אורי גורדין, קציני המטה בפיקוד ומפקדי האוגדות ובמהלכה סקרו את פעילות כוחות צה"ל בגזרת הצפון ואת תמונת המצב המודיעינית והגזרתית.

בהמשך ביקר ראש הממשלה נתניהו בסוללת תותחנים בגליל העליון. הוא שמע על פעילות הלוחמים בגזרה ועל נכונותם להמשיך ולפעול לביטחון המדינה.

נתניהו אמר במהלך הביקור: "אני פה עם חיילי מילואים שמגלים רוח אדירה של נכונות לקרב, להשלים את המלאכה, להחזיר את הביטחון - לא רק לדרום, גם לצפון. זו המחויבות שלנו".

"אתם הערב מדליקים נר של חנוכה. בימי קרב הנר הזה בכל זאת מפיץ אור, גם של תוגה על בנינו ובנותינו הגיבורים שנפלו, על החטופים שעדיין לא החזרנו ואנחנו נחזיר אותם, על הפצועים שסובלים ועל האזרחים שנפלו גם כן בקרבות גבורה. אבל אני מתרשם מהרוח האדירה שישנה כאן. אתם ביטאתם אותה, ואני רוצה שתדעו שזה מחייב אותנו. העם גאה בכם", הוסיף.

הוא שלח מסר מאיים לחיזבאללה בגבול הצפון. "אני מציע גם לאויבים שלנו שישימו לב לרוח הזו, כי אם חיזבאללה יבחר לפתוח במלחמה כוללת, אז הוא במו ידיו יהפוך את ביירות ודרום לבנון, לא רחוק מכאן, לעזה ולח'אן יונס. אנחנו נחושים להביא את הניצחון, ונעשה את זה בעזרתכם"