דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, התייחס בהצהרתו היומית לתקשורת הערב (חמישי) להמשך הלחימה בעזה ואמר כי היא מתרחבת ומתחזקת.

"כוחות צה"ל פועלים במרכזי הכובד של חמאס. אנחנו מחסלים מפקדים בכירים שנמצאים במנהרות, מחבלים הסגירו את עצמם לידינו. אנחנו נחושים לפרק את חמאס, אך הדרך עוד ארוכה", הצהיר הגרי.

בפתח דבריו אמר: "הערב אנחנו מציינים חודשיים לתחילתה של המלחמה ומדליקים נר ראשון של חנוכה. את הנר הראשון הדליקו לוחמי צה"ל ברצועת עזה ובכל גבולותיה של המדינה, ימי החנוכה הם סמל לגבורה וניצחון של עמינו".

"הימים שחלפו מאירים עוד ועוד אור על גבורתם של אזרחים, של לוחמי צה"ל בסדיר ובמילואים, ושל אנשי כוחות הביטחון. נשים וגברים מכל חלקי החברה הישראלית, כל אחד ואחת בדרכו. חטופות וחוטפים שחוו וחווים את התופת, נאבקו במחבלים שחטפו אותם, ומגלים תעצומות נפש אדירות. אזרחים וחיילים שהסתערו לעבר מחבלים להציל חיים. אנשי המילואים שעזבו את הכול - משפחה, עבודה, לימודים, עזבו והתייצבו להגן על הבית", הוסיף.

לדבריו, "הלוחמים שלנו, שנלחמים עכשיו, נלחמים בגבורה ובאומץ לב, כאשר המפקדים שלהם עומדים בראשם. איבדנו בלחימה הזאת מטובי בנינו, מחיר המלחמה כבד. כל אחת ואחד מהם הוא גיבור ישראל, הם שילמו בחייהם למען החיים שלנו כאן בביטחון. מעט מן האור שלהם דוחה הרבה מן החושך".

הוא ביקש להתייחס לנפילתו של גל איזנקוט ז"ל. "בנימה אישית, אני רוצה להתייחס לגל איזנקוט ז"ל. באחד מתפקידיי, הייתי עוזרו של גדי איזנקוט כאשר היה רמטכ"ל, הכרתי את גל באופן אישי, גל היה מלח הארץ, הוא התגייס לשייטת 13 ומשם עבר למגלן, הוא המשיך בחייו כגבר צעיר, הלך ללימודים והתנדב למילואים. הוא היה נחוש להילחם במחבלים במלחמה הזאת, יחד עם חבריו הלוחמים. גל הוא מלח הארץ, יהי זכרו ברוך. כל אחד מחללי המלחמה הוא עולם ומלואו. אני מחבק את משפחת איזנקוט, ואת כל משפחות הנופלים".