יאיר רוזנבלום
יאיר רוזנבלוםמתוך אלבום משפחתי

השיר 'מה אברך' שנכתב ע"י רחל שפירא והלחין יאיר רוזנבלום בוצע במקור על ידי להקת חיל הים עם הסולנית רבקה זהר והפך ללהיט - הוא עד השיר המושמע ביותר ברדיו בימי הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

כעת הוא נבחר להיות הסינגל ראשון מתוך אלבום מחווה בעיבודים חדשים לשיריו של המלחין והמעבד יאיר רוזנבלום ז”ל, שנחשב לאחד מחשובי היוצרים של הזמר העברי. אלבום מיוחד שיזמה "צאן ברזל מוסיקה" מבית "ארומה מיוזיק" בשיתוף מכללת BPM ומשפחת רוזנבלום. האלבום עתיד לצאת בתחילת חודש ינואר הקרוב באירוע ציון 80 שנה להולדתו של יאיר.

את הגירסה החדשה 'מה אברך (2023)' יצר, אפק לאמור, זמר-יוצר, מפיק ומעבד מוזיקלי ובוגר מסלול הפקה מוסיקלית במכללת BPM. אפק גם כתב את המילים הנוספות לשיר. "השיר הזה הוא שיר שתמיד נגע בי", הוא מספר, "התקופה האחרונה היא תקופה לא פשוטה עבור העם שלנו ורציתי לספר סיפור שמתחיל בשבר אבל נגמר בחיים".

בפרויקט אלבום המחווה לשיריו של יאיר רוזנבלום נבחרו 8 צוותים על ידי מכללת BPM אשר ביצעו עיבודים מחודשים מתוך קטלוג השירים המפואר של יאיר רוזנבלום שמזוהה בעיקר כמלחין הלהקות הצבאיות וחתום על נכסי צאן ברזל כמו: "שיר לשלום", "ישנן בנות", "היה לי חבר היה לי אח", "אנשי הדממה" "גבעת התחמושת" "מיקה" ועוד שירים רבים מוכרים וטובים.

"הרעיון שעמד בבסיס הפרויקט הוא לתת לבני העשרים של היום להציע פירוש חדש משלהם לשירים שיאיר רוזנבלום כתב בשנות העשרים שלו", אומר רן גפן לוי, יוזם הפרויקט מטעם צאן ברזל מוזיקה. "שמונת הצוותים שנבחרו טרם פרוץ המלחמה מתוך עשרות מועמדים מביאים את הגרסה העכשווית ליצירותיו של רוזנבלום, כזו שמושפעת ממה שקורה כאן ועכשיו".

את הפרויקט ניהלו אומנותית המפיקים המוסיקליים יונתן דניאל ונתנאל עבו (ג׳וני ודידה) בשיתוף קרן רוזנבלום (ביתו של יאיר), צוות המכללה וצאן ברזל מוסיקה.